Німецькі компанії «допомагають Росії відновлювати окупований Маріуполь», – ARD
Джерело: The Telegraph
Німецька телекомпанія ARD повідомила, що щонайменше дві німецькі компанії беруть участь у реконструкції Росією тимчасово окупованого Маріуполя.
За даними ARD, найбільших у світі виробників будматеріалів Knauf і виробник бетону з Рейнського регіону WKB Systems доставляли матеріали будівельним компаніям, які працюють у Маріуполі.
ARD знайшла фотодокази того, що мішки з цементом із логотипом Knauf були на будівельних майданчиках у місті. Про використання цементу Knauf також повідомила будівельна фірма, яка працює за контрактом з Міноборони Росії.
ARD також опублікувала фотографії загорнутих у пластик бетонних блоків із логотипом німецької фірми WKB Systems, яка належить російському олігарху Віктору Бударіну.
Митні дані свідчать, що протягом кількох років компанія поставляла до Росії комплектуючі для будівництва цілих бетонних заводів.
За даними агітаційної групи B4Ukraine, лише вісім із 248 німецьких компаній, які мали дочірні компанії в Росії на початку війни, припинили співпрацю з РФ.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло найбільшого німецького інвестора у будівельній галузі Росії Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.