У Єгипті відбудуться перемовини між ХАМАСом та Ізраїлем про припинення вогню в Газі
Джерело: Reuters
Сьогодні, 7 квітня, у столиці Єгипту Каїрі пройдуть переговори про припинення вогню в секторі Газа за участю посередників та делегацій Ізраїлю й ХАМАСу.
За даними агентства, ХАМАС прийняв пропозицію єгипетських посередників і направить на переговори заступника керівника угруповання в Газі Халіла Аль-Хайя.
Зазначено, що для участі в переговорах до Каїра вже прибув директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс, а також очікується участь міністра закордонних справ Катару шейха Мухаммада бін Абдулрахмана Аль Тані.
У складі ізраїльської делегації у переговорах візьмуть участь керівник розвідслужби “Моссад” Давид Барнеа та глава Служби безпеки “Шин Бет” Ронен Бар.
Натомість в уряді Ізраїлю скептично налаштовані стосовно майбутніх переговорів, оскільки ХАМАС продовжує наполягати на виконанні своїх вимог і відмовляється від компромісів.
“Лідер ХАМАС у Газі Ях’я Сінвар зволікає і не хоче угоди, попри надзвичайну гнучкість Ізраїлю. Сінвара не цікавлять страждання його народу в Газі, він чекає, поки напруга зросте і буде подальша ескалація”, – заявив високопосадовець Ізраїлю.
Він додав, що Єрусалим досі не отримав жодної відповіді від ХАМАСу на останню пропозицію Ізраїлю щодо угоди про звільнення заручників.
Напередодні переговорів ХАМАС знову повторив свої вимоги, висунуті в пропозиції від 14 березня до резолюції Ради Безпеки ООН із закликом до припинення вогню в секторі Газа, яку РБ ООН прийняла 25 березня.
Вимоги передбачають постійне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із Гази, повернення переміщених осіб і масштабний обмін палестинських ув’язнених на ізраїльських заручників, які утримуються в Газі.
- У неділю, 31 березня, в столиці Єгипту Каїрі мали відбутися переговори щодо припинення вогню у секторі Гази, але представники ХАМАСу на них не з’явилися.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.