Як льотні комбінезони пілотів НАТО рятують життя українських льотчиків

Джерело: “Голос Америки”

Американські авіатори у відставці заснували ініціативу Flight Gear Ukraine, що збирає вживані західні комбінезони, куртки та інше оснащення, яке допомагає рятувати життя українських військових пілотів літаків і гелікоптерів.

На початку повномасштабного вторгнення росіян, українська авіація зіштовхнулася з гострою нестачею спорядження для пілотів. Водночас чи не найбільшою потребою були вогнетривкі льотні комбінезони, шоломи та рукавиці.

Підполковник ВПС США у відставці Тревор Герстен тримав зв’язок з українськими пілотами ще до початку повномасштабного наступу РФ. Саме тому, переконує, допомога для українських льотчиків є для нього особистим питанням.

Розповідає, що розпочав із бажання допомогти своїм друзям. Натомість станом на сьогодні американець співпрацює з девʼятьма різними авіаційними бригадами Повітряних сил України.

Вже незабаром до ініціативи приєднався колишній пілот F-16, підполковник ВПС США у відставці Пітер Грінбург. Разом вони почали збирати вживати, однак цілком ефективне оснащення, яке жертвують американські та європейські пілоти у відставці на допомогу Україні.

Він наголошує, що американська форма рятує життя українським пілотам. Грінбург пояснює, що західний пілот, пілот НАТО підходить до свого літака у костюмі на тисячі доларів, деякі з яких навіть містять кевлар.

Тож зрозуміли, що нині усі ці сотні тисяч доларів вогнестійкої високоякісної тканини просто лежить по шафах по всій Америці та Європі.

В авіації часто секунди вирішують, чи хтось живе. І наша мета – дати якомога більшій кількості українських авіаторів ці секунди, — наголосили засновники Flight Gear Ukraine.

Захисне спорядження українським пілотам передають адресно, під конкретні розміри та завдання авіаторів. Також купують нові елементи спорядження у співпраці з благодійними організаціями.

Загалом ініціаторам проєкту вже вдалося передати українцям понад 500 льотних комбінезонів, 180 курток, 300 пар рукавиць, 150 вогнетривких балаклав, понад 70 тактичних і рятувальних жилетів, 200 особистих аптечок.

Як зазначають ініціатори Flight Gear Ukraine, у країнах НАТО це спорядження є у надлишку, на відміну від України, тож вони робитимуть все можливе, аби допомагати далі.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.