Британка виграла у справі про дискримінацію після зауважень щодо «надмірної емоційності»
Джерело: The Guardian
Суд у Великій Британії постановив, що опис роботодавцем вагітної жінки як “дуже емоційної та плаксивої” становив дискримінацію.
Рішення стосується електронного листа, надісланого начальником працівниці після того, як вона висловила занепокоєння щодо робочого навантаження.
Нікола Гайндс звільнилася після народження дитини через неприйнятне ставлення з боку керівництва. Вона планує отримати компенсацію від свого роботодавця, аутсорсингової компанії Mitie, після того, як суддя підтримав її позов про дискримінацію під час вагітності.
Суддя Роджер Тайнан зауважив, що начальник Гайндс, Нав Каллі, стереотипно вважав її “емоційною через гормони вагітною жінкою, і що за конкретних обставин його опис її як емоційної та плаксивої був зневажливим і принизливим”.
Висновок полягав у тому, що вона не повністю контролювала свої емоції через вагітність, і що в результаті нібито висувала нерозумні вимоги. Ми переконані, що відсутність оцінки ризиків, а також бездіяльність Каллі у жовтні 2020 року стали суттєвими факторами, які вплинули на рішення Гайндс звільнитися, – зазначив суддя.
Гайндс розповіла, що відчула зміну ставлення з боку керівництва після того, як повідомила про вагітність. Зокрема робоче навантаження суттєво збільшили.
Водночас Каллі ігнорував спроби обговорити стурбованість. Жінка скерувала електронного листа менеджерові, де наголосила, що має зауваження щодо робочого навантаження. На що отримала відповідь, що працівниця стала “надміру емоційною та плаксивою” внаслідок вагітності.
Суд визнав, що начальство розглянуло повідомлення “невміло”.
Нині Нікола очікує компенсацію від роботодавця.
Раніше колишня топменеджерка TikTok подала до суду на компанію, стверджуючи, що вона зазнавала дискримінації за віком і статтю протягом трьох років роботи.
- Нижня палата парламенту Франції в четвер, 28 березня, схвалила закон про заборону дискримінації дредів, афро та будь-якої іншої зачіски, кольору волосся або текстури.
- 28 вересня 2023 року агентство з цивільних прав США подало до суду на компанію Tesla, стверджуючи, що виробник електромобілів допускав жорстокі переслідування темношкірих працівників на своєму флагманському складальному заводі у Фремонті, штат Каліфорнія, за звинуваченнями, схожими на справи, порушені державою та співробітниками Tesla.
- Апеляційний суд Японії постановив, що заборона шлюбів для одностатевих пар в країні є неконституційною.
- Таліби почали заарештовувати жінок в Афганістані за недотримання указу про носіння хіджабу.
- Студенти Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка вимагають звільнити викладача Микиту Василенка, якому винесли догану за сексизм.
- Австралійський телеканал Nine News звинуватили у сексизмі після того, як він оприлюднив відредаговану світлину депутатки парламенту штату Вікторія Джорджі Перселл. Зокрема на фото збільшили груди й оголили частину живота.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.
Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.