У Мінкульті обурені «хейтом» щодо бронювання від мобілізації працівників цирку
Джерело: в.о. міністра у Міністерстві культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв
У Мінкульті обурились через “хейт”, щодо працівників Пересувного цирку України, які отримали бронювання від мобілізації.
“Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює”, – вважає в. о. міністра.
На думку міністра, не можна робити висновки про те, наскільки важливим є заклад лиш за його назвою. Він наголосив, що “Дирекція пересувних циркових колективів України” – це професійний колектив фахівців своєї справи, а не “вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві”.
“Це єдиний заклад, що проводить вистави у найвіддаленіших територіальних громадах, куди важко дістатися, де люди не мають можливості відвідувати культурні заходи”, – додав Карандєєв.
За словами в. о. міністра, працівники пересувного цирку гастролюють по всій Україні, зокрема й на деокупованій території. Також вони виступають у госпіталях, укриттях та непристосованих приміщеннях.
Лише протягом минулого року колектив провів 1510 вистав, які відвідали близько 145 тисяч глядачів у 17 областях України. Від початку 2024 року проведено 182 вистави у 14 областях.
Щобільше, наголосив в. о. міністра, уряд не міняв алгоритм бронювання працівників сфери культури та медіа, тому під бронювання підпадають працівники театрі, музичних закладів та цирків, оскільки без таких фахівців робота цих закладів неможлива.
“Це дуже незначна кількість людей. Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання лише 14 осіб. Так! Лише 14 працівників! Це менше, ніж 10 відсотків від загальної чисельності усього колективу! Це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічних працівника, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються”, – додав Карандєєв.
Він зауважив, що 8 працівників Дирекції пересувних циркових колективів України зараз воюють на фронті.
Ростислав Карандєєв також висловив думку щодо бронювання працівників медіа.
“Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та закордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню – українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована”, – наголосив він.
- 8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
- Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.