У ТОП-50 трендів України на Spotify серед лідерів пісня «Да, я русский»

Джерело: Букви

Росія продовжує агресивну війну проти України, вбиваючи та обстрілюючи цивільних, проте рейтинги музичних чартів вкотре очолюють пісні російських виконавців. 

Зокрема, на Spotify у ТОП-50 трендів України друге місце посідає пісня “Да, я русский” з альбому “Сделано в России!”, який  випустили 15 березня в день виборів президента РФ.

Скрін Spotify

Лідирує в списку ТОП-50 трендів України трек “i like the way you kiss me” британського виконавця Artemas. Ця пісня також посідає перше місце в рейтингу ТОП-50 Україна.

Проте вже на другому місці трек “Последняя Любовь” російського репера Моргенштерна.

Скрін Spotify

Також у топі Spotify пісня білоруського виконавця Ap$ent “Можно я с тобой”. Білоруські медіа раніше повідомляли, що він висловився проти війни та виїхав з Білорусі.

Четверте місце в рейтингу посідає пісня російської виконавиці Daryana “Juice”.

Зауважимо, що тим часом як російські пісні лідирують в ТОП-50 Україна на Spotify, треки українських виконавців у рейтингу розпочинаються лише з шостого місця.

У ТОП-100 Україна на Apple Music ситуація трішки краща, оскільки в першу п’ятірку входять пісні українських виконавців. Проте сьоме та восьме місце знову посідають треки російських виконавців Моргенштерна та Wallem.

Скрін Apple Music

У найпопулярніших композиціях тижня на YouTube Charts також лідирують українські треки, однак і тут не без Моргенштерна. Його пісня “Последняя Любовь” увійшла в ТОП-10 і посіла сьоме місце.

Скрін YouTube Charts

Нагадаємо, що раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав Deezer, Apple, Youtube Music та Spotify заблокувати всіх російських виконавців.

Глава відомства пояснив, що російський шоубізнес продовжує заробляти мільярди на основних музичних стримінгових платформах.

“Так звані артисти держави-агресора відкрито схвалюють війну і щодня фінансують російську армію. Хтось просто виплачує податки до бюджету РФ, хтось відкрито донатить. Усе це конвертується в ракети, які летять на українські міста та вбивають мирних людей”, – пояснив він.

  • Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.

У ніч на 26 листопада російська армія запустила найбільшу кількість безпілотників за весь час війни. Так, 188 безпілотників типу “Шахед” і чотири балістичні ракети “Іскандер-М” атакували територію України, що є новим рекордом за тисячу днів війни. Однак, фахівці схильні вважати, що нині українські військовослужбовці навчилися змінювати координати ворожих дронів-камікадзе та перенаправляти їх. 

Протягом двох років повномасштабна війна РФ проти України точиться метр за метром, залитим кров’ю. Нині ситуація наближається до кардинальних змін. Однією з причин є те, що стрімке просування Росії виявило серйозні недоліки в живій силі та моральному стані, що зрештою може призвести до прориву українських оборонних ліній. Ще одна причина різкого повороту подій – наміри Дональда Трампа, котрий, як майбутній президент, прагнутиме якнайшвидшого завершення бойових дій.

28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.

У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину. 

Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.