Вбивство підлітка у фунікулері в Києві: суд обрав запобіжний захід підозрюваному

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Суд обрав запобіжний захід підозрюваному у вбивстві 16-річного підлітка у фунікулері в Києві – тримання під вартою строком 60 діб без права на заставу.

Фото: “Суспільне”

Нагадаємо, що ввечері 7 квітня у Києві трапилася трагедія: у фунікулері вбили 16-річного підлітка. Нині відомо, що підозрюваним є водій з Управління державної охорони, який вже перебуває у СІЗО, але в мережі стали поширювати інформацію про його причетність до ДБР.

Що трапилося 7 квітня

Раніше ми повідомили, що ДБР розпочало кримінальне провадження щодо смерті юнака у київському фунікулері 7 квітня. Встановлено, що учасником трагедії був чоловік, який служить водієм в Управлінні державної охорони.

8 квітня службовцю Управління державної охорони України повідомили про підозру в умисному вбивстві підлітка, що сталося на станції фунікулера у Києві.

У мережі користувачка Анна поширила історію події, яку, за її словами, розповів їй рідний брат з перших вуст. Компанія підлітків гуляла та зайшла у фунікулер, де вони спілкувалися між собою. Підозрюваний став чіплятися до неповнолітніх, але вони його ігнорували, що стало дратувати чоловіка.

Невдовзі чоловік звернувся до Максима, пізніше вбитого підлітка, зі словами: “Ти будеш віддавати борг Батьківщині?”. Підліток йому відповів: “Як прийде час, буду захищати”, але працівник УДО сказав: “Ну, давай зараз вийдемо з фунікулера і будеш показувати, як будеш захищати”.

Підліток намагався уникнути конфлікту, сказавши, що він йому нічого не зробив, але чоловік був агресивно налаштований та, як пізніше стало відомо, перебував у стані алкогольного сп’яніння.

“Чоловік схопив Максима за сорочку і шпурнув його в скло. Так як він був п’яним, не втримався на ногах і полетів за ним. Він лежав на Максимові, і я почав бризкати в цього чоловіка перцевим балончиком. Коли він встав, я побачив, що в Максима перерізане горло, він пройшов пару кроків в мою сторону”, – зазначено у повідомленні.

Надалі підлітки викликали “швидку”, яка приїхала разом з поліцією, але врятувати хлопця не вдалося. Водночас цим постом поширили інформацію, що підозрюваний є працівником ДБР.

У ДБР наголосили, що підозрюваний не є їхнім працівником.

“Соцмережами шириться дезінформація, що це нібито колишній працівник ДБР. Наголошую – це не відповідає дійсності!” – сказала радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Також службовця УДО вже відсторонено від виконання своїх обов’язків. Водночас він не визнає своєї провини.

Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр поділилася своїм суб’єктивним судженням: “Коли дорослий дядько з силового відомства, з великою ймовірністю – нетверезий (за свідченням очевидців) ображає у громадському місці незнайомого йому підлітка, а потім, не задовольнившись драматургією подій, завдає удару такої сили, що людина головою пробиває міцне скло – то це не прикра необережність, а з великою ймовірністю – умисел”. Вона наголосила, що якщо зловмисник “це не розумів через свій стан, то це лише обтяжує його відповідальність”.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.