Єлисейський та Букінгемський палаци вперше обмінялись почесними вартами
Джерело: BFMTV
Франція та Велика Британія організували обмін королівськими вартами на честь 120-ї річниці укладення договору, що увійшов в історію як “Сердечна Антанта”, і який символізує дружбу у відносинах двох держав.
Як зауважили в Єлисейському палаці, це вперше в історії, коли іноземні війська запрошено взяти участь у почесному ритуалі.
Зокрема гренадери британського королівського дому взяли участь у церемонії зміни варти у почесному дворі Єлисейського палацу в присутності глави держави та амбасадорки Великої Британії Менни Роулінгс. Потім французькі гвардійці зробили те ж саме в Лондоні, перед Букінгемським палацом короля Чарльза ІІІ.
“У той час, коли за Brexit проголосували, а потім реалізували, у той час, коли війна повернулась, і наші виклики – величезні, ця “Сердечна Антанта” є в певному сенсі фундаментом, старим, але таким актуальним у наш час, який дозволяє нам разом тримати двосторонні відносини “, – прокоментував президент Франції Емманюель Макрон.
За даними журналістів, 16 гвардійців 7-ї роти з Великої Британії у своїх традиційних “бірксинах” – високих шапках з ведмежого хутра, взяли участь в урочистостях на честь своїх французьких колег із двох підрозділів 1-го піхотного полку. Потім хор французької армії заспівав два гімни – “Боже, бережи короля” і “Марсельєзу”.
У Лондоні в такій же церемонії перед Букінгемським палацом взяли участь два підрозділи 1-го і 2-го піхотних полків Республіканської гвардії. Там зміну варти відвідали герцог і герцогиня Единбурзькі – принц Едвард і його дружина Софі, у супроводі начальника британського Генерального штабу генерала Патріка Сандерса і його французького колеги генерала П’єра Шілля.
Укладена 8 квітня 1904 року низка угод “Сердечної Антанти” покращила відносини між Францією та Великою Британією після наполеонівських воєн, поклала край колоніальним суперечкам та об’єднала Францію та Велику Британію проти Німеччини у Першій світовій війні. До сьогодні цей договір вважається також основою альянсу між двома країнами-членами НАТО, йдеться в матеріалі.
- 8 квітня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Сторони спільно заявили про необхідність посилити озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.