Єлисейський та Букінгемський палаци вперше обмінялись почесними вартами
Джерело: BFMTV
Франція та Велика Британія організували обмін королівськими вартами на честь 120-ї річниці укладення договору, що увійшов в історію як “Сердечна Антанта”, і який символізує дружбу у відносинах двох держав.
Як зауважили в Єлисейському палаці, це вперше в історії, коли іноземні війська запрошено взяти участь у почесному ритуалі.
Зокрема гренадери британського королівського дому взяли участь у церемонії зміни варти у почесному дворі Єлисейського палацу в присутності глави держави та амбасадорки Великої Британії Менни Роулінгс. Потім французькі гвардійці зробили те ж саме в Лондоні, перед Букінгемським палацом короля Чарльза ІІІ.
“У той час, коли за Brexit проголосували, а потім реалізували, у той час, коли війна повернулась, і наші виклики – величезні, ця “Сердечна Антанта” є в певному сенсі фундаментом, старим, але таким актуальним у наш час, який дозволяє нам разом тримати двосторонні відносини “, – прокоментував президент Франції Емманюель Макрон.
За даними журналістів, 16 гвардійців 7-ї роти з Великої Британії у своїх традиційних “бірксинах” – високих шапках з ведмежого хутра, взяли участь в урочистостях на честь своїх французьких колег із двох підрозділів 1-го піхотного полку. Потім хор французької армії заспівав два гімни – “Боже, бережи короля” і “Марсельєзу”.
У Лондоні в такій же церемонії перед Букінгемським палацом взяли участь два підрозділи 1-го і 2-го піхотних полків Республіканської гвардії. Там зміну варти відвідали герцог і герцогиня Единбурзькі – принц Едвард і його дружина Софі, у супроводі начальника британського Генерального штабу генерала Патріка Сандерса і його французького колеги генерала П’єра Шілля.
Укладена 8 квітня 1904 року низка угод “Сердечної Антанти” покращила відносини між Францією та Великою Британією після наполеонівських воєн, поклала край колоніальним суперечкам та об’єднала Францію та Велику Британію проти Німеччини у Першій світовій війні. До сьогодні цей договір вважається також основою альянсу між двома країнами-членами НАТО, йдеться в матеріалі.
- 8 квітня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Сторони спільно заявили про необхідність посилити озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.
Під час війни між Ізраїлем та Іраном увага світу була прикута до іранської ядерної програми. Водночас майже поза увагою залишається інша важлива геополітична боротьба — за міжнародну торгівлю ядерними технологіями та збагаченим ураном. Хоч ця сфера менш вибухонебезпечна, ставки тут теж дуже високі.