11 квітня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
11 квітня відзначають Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів та Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Християни сьогодні згадують священномученика Антипа.
Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів: саме 11 квітня 1945 року відбулося повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, який був розташований в центральній Німеччині. Більша частина гітлерівців втекла з табору, адже боялася приходу американських військ. В період Другої світової війни нацистами було знищено понад 11 мільйонів осіб в концтаборах. З них — кожна п’ята дитина.
Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона: дата обрана на честь дня народження англійського лікаря Джеймса Паркінсона, який відкрив та першим описав захворювання. Хвороба Паркінсона — неврологічне захворювання, яке виникає через втрату нервових клітин у чорній субстанції. Воно є хронічним та невиліковним, повільно прогресує.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Ліберія – День Молитви
- Коста Ріка – День національних героїв
- Уганда – День Свободи
Цього дня у світі:
- 1241 — військо угорського короля Бели IV розбите ханом Батиєм
- 1597 — у Варшаві страчено козацького отамана Северина Наливайка.
- 1713 — укладенням Утрехтського миру завершується війна за спадок іспанської корони між Францією з одного боку та морськими державами Великою Британією та Нідерландами, а також Савойєю, Португалією та Прусією — з другого. За цим договором Велика Британія отримує Гібралтар.
- 1814 — за договором Фонтебло припинялося правління Наполеона як імператора французів.
- 1847 — відкрилося засідання першого прусського парламенту (ландтагу)
- 1867 — Росія продала США Аляску та Алеутські острови
- 1894 — Велика Британія оголосила протекторат над Угандою
- 1899 — набрав чинності договір, що закінчив іспансько-американську війну. Іспанія відмовилася від претензій на Кубу, передала Сполученим Штатам Пуерто-Рико, Гуам та Філіппіни.
- 1909 — на викупленій у бедуїнів землі біля Яффи єврейськими переселенцями другої алії засноване місто Тель-Авів.
- 1921 — утворено емірат Трансйорданію у складі Британського мандату в Палестині.
- 1945 — радянською владою заарештовано митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого, єпископів Никиту Будку, Миколая Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля митрополита була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у “ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами” за що був засуджений на 8 років ув’язнення. Під тиском репресій греко-католицького духовенства було здійснено “самоліквідацію” УГКЦ.
- 1945 — Різня в Березці, винищення українського населення села Березка, здійснене польськими підрозділами Армії Крайової, Батальйонів хлопських та селянами-поляками з навколишніх сіл.
- 1945 — Третя армія США визволила нацистський концтабір Бухенвальд, контроль над яким вже захопили повсталі на той час в’язні.
- 1951 — Президентом США Труменом був звільнений керівник сил ООН в Кореї, генерал Макартур. На його місце призначений генерал-лейтенант Ріджвей.
- 1992 — Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію
- 2008 — вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Відбулося це з 21:35 у прямому етері телеканалу “Інтер”
- 2014 — проросійськими бойовиками захоплено місто Слов’янськ Донецької області
Яке сьогодні церковне свято:
11 квітня в церковному календарі – день пам’яті священномученика Антипа. Він був єпископом Пергамської церкви та учнем святого Іоана Богослова. Жив за часів правління імператора Нерона, який був язичником, що проводив жорстокі гоніння за християнами. Святитель Антип постійно таємно проводив проповіді і богослужіння. За це він чув дорікання з боку язичницьких жерців. Коли жерці сильно розлютилися, то схопили чоловіка і привели до храму Артеміди, щоб там кинути в піч. Але він спокійно заснув і так помер. Вогонь не зайняв тіло святителя, а тому вночі його поховали християни.
Прикмети:
- Суха погода — погано вродить зерно.
- Зірки на небі і теплий нічний дощ — до хорошого урожаю.
- Ще не прилетіли ластівки — літо буде дощовим.
Традиції:
- Антип в церковній традиції вважається цілителем, то цього дня віряни моляться про здоров’я своє і близьких. Особливо вірили, що священномученик допомагає зцілювати зубний біль.
- Наші пращури вірили, що не можна цього дня мити вікна, тому що через них до житла будуть заглядати нечисті сили.
- Також не варто займатися городніми справами — все що посієте, не приживеться.
Іменини сьогодні святкують:
Яків, Петро, Іван, Микола, Прохір.
- За даними синоптиків у четвер, 11 квітня, в Україні триватиме тепла та суха погода.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 10 квітня.
За даними американських посадовців, Росія накопичує сили уздовж лінії фронту, ймовірно готуючись до нових наступальних операцій.
10 травня на стадіоні “Чорноморець” в Одесі відбувся матч дев’ятого туру Вищої ліги жіночого чемпіонату України з футболу. У поєдинку зійшлися місцеві SeaSters та полтавська “Ворскла”. Гра завершилася перемогою гостей — 1:0.
Очільник МЗС Німеччини Йохан Валефул заявив, що США та Європа єдині щодо питання санкцій проти Росії.
У судовому процесі проти репера та музичного продюсера Шона Комбза, відомого під псевдонімом P. Diddy, якого звинувачують у торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, були заслухані свідчення його колишньої дівчини — співачки Касандри “Кессі” Вентури.
Українську легкоатлетку Марину Бех-Романчук відсторонили від змагань через позитивний допінг-тест.