Гетманцев назвав «дичиною» спрямування коштів з телемарафону на ЗСУ. Виступив проти емісії

Джерело: Данило Гетманцев/Telegram

Народний депутат від фракції “Слуга народу”, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував ініціативу стосовно переспрямування коштів з телемарафону на фінансування Збройних сил України. На його переконання, такі ідеї “генерують мамкині “генії” з соцмереж”.

Гетманцев заявив, що коштів вистачить на підвищення виплати військовим на нулі або у звʼязку із загибеллю. Він пояснив, що ці видатки забезпечуватимуть коштом податків, які “всі разом із готовністю і розумінням сплачуватимемо в обсязі, необхідному нашим військовим”.

Також утримання армії фінансуватиметься внаслідок внутрішнього боргу. Гетманцев зазначив, що “тут є куди рухатись в плані залучення ресурсу, насамперед, банків”.

Він пояснив, що усі масштабні війни за великим рахунком фінансувались коштом податків та державного боргу.

А як же перерозподілення грошей з марафонів, скорочення держапарату та інші супер-ідеї мамкиних “геніїв” з соцмереж? Скажу так, минулого року поточне утримання війська за загальним фондом державного бюджету коштувало 5 млрд грн на день. Ви можете самі порахувати, скільки днів війни ми можемо профінансувати, намагаючись зекономити декілька мільярдів гривень на ефемерних державних видатках. Так, звісно, і це гроші, але це відверта дичина, коли вказують на ці кошти як на рішення, — прокоментував депутат.

Водночас народний обранець наполегливо закликав сторонитись фінансування шляхом емісії. Позаяк бюджетна емісія провокує інфляцію і девальвацію.

І так, це теж податок, але податок нечесний і податок, що відчутно бʼє по найменш незахищеним громадянам і економіці. Емісія – це точно остання опція, яка буде “на столі”, — констатував він.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.

Оскільки забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки і оборони, а реалізація єдиної інформаційної політики — пріоритетним питанням національної безпеки, то фінансування відповідних заходів є вагомою складовою протидії військовій агресії Російської Федерації проти України, зокрема в інформаційному просторі, – зауважив він.

За словами Шмигаля, перерозподіл зазначених у петиції видатків шляхом їх спрямування на потреби інших складових сектору безпеки та оборони “не є доцільним”.

Прем’єр додав, що водночас уряд “на системній основі” проводить постійнe роботe із залучення та спрямування фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, у тому числі міжнародної допомоги, на задоволення потреб і підвищення спроможностей ЗСУ та інших складових сектору безпеки і оборони.

  • Петиція із закликом переспрямувати кошти призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування БпЛА та пікапів для Збройних сил України набрала понад 25 тисяч необхідних голосів.
  • У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.
  • Нещодавно народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що з початку березня Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” вже замовило послуг зі створення інформаційних програм та аудіовізуального твору на понад 572 млн грн.
  • Згідно з опитуванням, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення громадського руху “Чесно”, більшість українців (близько 65%) вважають, що журналісти повинні мати доступ до засідань Верховної Ради навіть у період воєнного стану. Понад 57% громадян підтримують ідею онлайн-трансляцій засідань на телеканалі “Рада”.
  • Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.