За допомогою штучного інтелекту вдалося прискорити розробку ліків від хвороби Паркінсона
Джерело: MedicalXpress
Дослідники з Кембридзького університету вдало використали штучний інтелект, щоб прискорити пошук потенційних ліків проти хвороби Паркінсона.
Хвороба Паркінсона, яка впливає на понад шість мільйонів людей по всьому світу, залишається однією з найбільш серйозних викликів для медичної науки. Досі не існує жодного ефективного методу лікування хвороби, що покращує її перебіг.
У своїй останній роботі, опублікованій в Nature Chemical Biology, команда дослідників представила стратегію, що базується на штучному інтелекті, для ефективного виявлення сполук, які можуть блокувати формування або розповсюдження агрегатів білка альфа-синуклеїну, ключового у формуванні цієї хвороби.
“Один із шляхів пошуку потенційних методів лікування хвороби Паркінсона вимагає ідентифікації невеликих молекул, які можуть пригнічувати агрегацію альфа-синуклеїну, який є білком, тісно пов’язаним із захворюванням”, — сказав професор Мікеле Вендрусколо з кафедри хімії Юсуфа Хаміда, який керував дослідженнями. “Але це надзвичайно трудомісткий процес — просто визначення провідного кандидата для подальшого тестування може зайняти місяці або навіть роки”.
Завдяки методам машинного навчання, дослідники вдалися швидко просіяти величезні хімічні бібліотеки, складені з мільйонів сполук, і виділити п’ять найпотужніших кандидатів для подальших досліджень.
“Замість експериментального скринінгу ми перевіряємо комп’ютерно”, — сказав Вендрусколо, який є співдиректором Центру захворювань неправильного складання. “Використовуючи знання, отримані під час початкового скринінгу за допомогою нашої моделі машинного навчання, ми змогли навчити модель ідентифікувати конкретні регіони на цих малих молекулах, відповідальних за зв’язування, а потім ми можемо повторно перевірити та знайти більш потужні молекули”.
За допомогою цього методу, команда з Кембриджа створила сполуки для націлювання на кишені на поверхні агрегатів, які відповідають за експоненціальне поширення самих агрегатів. Ці сполуки виявилися в сотні разів потужнішими та набагато дешевшими у розробці, ніж ті, про які повідомлялося раніше.
Хоча ще потрібно провести додаткові дослідження та клінічні випробування, цей відкритий підхід до пошуку ліків може принести значний прогрес у лікуванні хвороби Паркінсона та подібних нейродегенеративних захворювань.
- У лікарні Гронінгена (Нідерланди) залучили штучний інтелект, який відповідає на запитання пацієнтів.
- Догляд за безліччю бактерій, грибків та інших мікроорганізмів, що живуть у нашому кишечнику, може допомогти нам мислити краще і навіть запропонувати нові способи лікування психічних розладів.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.