На 60-ій Венеційській бієнале відкрився Національний павільйон України «Плетіння сіток»

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

В Італії у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва відкрився Національний павільйон України з проєктом “Плетіння сіток”.

Темою цьогорічної бієнале є “Іноземці скрізь”. Український павільйон реалізує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Водночас назва українського проєкту – “Плетіння сіток” – походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.

У Національному павільйоні представлено чотири проєкти: інсталяція “Робота” Олександра Бурлаки, фільм “Цивільні. Вторгнення” Даниїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція “Щирі вітання” Каті Бучацької та відео “Сomfort work” Андрія та Лії Достлєвих.

“Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього й існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об’єднувати нас”, – сказав комісар національного павільйону, заступник міністра культури та інформаційної політики  з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Довідково. Венеційська бієнале – одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить кожні два непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале сьогодні проводяться також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (по парних роках). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.

Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.