НАТО працює над збільшенням протиповітряної оборони України, – Столтенберг

Джерело: Reuters

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.

“Ми зібрали дані про різні системи протиповітряної оборони, які ми маємо в НАТО, і зосередилися на системах Patriot. І ми працюємо з союзниками, щоб переконатися, що вони передислокують деякі свої системи в Україну”, – сказав він.

Він назвав постачання Patriot “критично важливим”, оскільки це найдосконаліша оборонна система, на яку може розраховувати Альянс. Проте Столтенберг заявив, що Україні також можуть надати інші системи оборони, в тому числі зенітно-ракетний комплекс NASALS.

“Затримки з доставкою засобів протиповітряної оборони означають, що більше російських ракет вразить свої цілі в Україні. Затримки з доставкою боєприпасів означають, що Росія зможе проштовхнутись більше вздовж лінії фронту”, – додав він.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.