Ошукали громадян Чехії на 5,5 млн грн: в Одесі ліквідували шахрайський call-центр
Джерело: Кіберполіція України
В Одесі викрили шахрайський call-центр, де громадян Чехії ошукали на 5,5 мільйона гривень.
Організував оборудку українець з Дніпра. Як виконавців він залучив двох громадян України та шістьох оголошених в міжнародний розшук за шахрайство у складі злочинної організації громадян Чехії.
Зловмисники користувалися віртуальною телефонією з підміною номера і дзвонили мешканцям Чехії, представляючись співробітниками державного контролюючого банківського органу.
Під час розмови вони схиляли потерпілих надати віддалений доступ до свого телефона чи комп’ютера або ж дізнавалися реквізити банківської карти і переказували кошти на підконтрольні рахунки. В декількох випадках шахраї переконали своїх жертв зняти готівку і передати підставному кур‘єру, який нібито мав доставити їх у безпечне місце.
У такий спосіб їм вдалося ошукати щонайменше шістнадцятьох мешканців Чехії на понад 5,5 мільйона гривень. Отримані від протиправної діяльності кошти конвертували у криптовалюту або обготівковували для покупки елітних авто та нерухомості, які реєстрували на друзів та родичів.
Кіберполіціянти встановили місцезнаходження й особи злочинців. Правоохоронці провели 23 обшуки, в результаті яких за силової підтримки бійців КОРД, батальйону поліції особливого призначення та оперативників карного розшуку ГУНП в Одеській області затримали всіх дев’ятьох учасників злочинної схеми разом з організатором.
У ході обшуку вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами скоєних злочинів, а також елітні авто фігурантів та понад 100 тисяч доларів у різній валюті.
Слідчі Нацполіції оголосили українським фігурантам про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах злочинною організацією. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Іноземних злочинців затримано на підставі доручення прокурора, до суду скеровані клопотання для скерування до суду з метою їх подальшої екстрадиції в Чехію.
Оперативно зупинити злочинну діяльність міжнародної злочинної організації правоохоронцям допомогла JIT – угода про створення спільної слідчої групи, укладеної між українськими та чеськими правоохоронцями і реалізованої під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора.
Зазначимо, що це вже другий випадок успішного розслідування протиправної діяльності call-центрів в межах угоди про створення спільної слідчої групи (JIT) з чеськими правоохоронцями. У вересні 2023 року Національна поліція України екстрадувала шістьох шахраїв представникам правоохоронних органів Чехії – нині вони перебувають під вартою.
- Поліціянти ліквідували злочинне угруповання, яке під виглядом продажу дронів для ЗСУ ошукало українців на понад 45 мільйонів гривень. За даними слідства, потерпілі збирали кошти на БпЛА, аби відправити їх у зону бойових дій українським захисникам.
- У столиці викрили 26-річну дівчину, яка створювала фейкові аккаунти для збору коштів нібито для допомоги українським військовим. Натомість отримані кошти вона привласнювала.
- Співробітники Служби безпеки викрили двох ділків, які вимагали гроші у родичів українських військовополонених, обіцяючи обмін.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.