Прикордонник розповів, як у першу ніч на позиціях знищив ворожий танк та БМП

Джерело: ДПСУ

Військовослужбовець Державної прикордонної служби України на псевдо “Лезо” розповів, як його підрозділу вдалось знищити ворожу піхоту, танк та БМП за допомогою ручних протитанкових гранат.

За словами прикордонника, це був перший день, коли його підрозділ прибув на позиції. Відразу ворожа піхота за підтримки броньованої техніки намагалася наступати на позиції українських захисників.

“Вночі ми заїхали. Вранці до нас прорвався танк. Без піхоти, без нікого. І пів дня “жужав”. Десь через пів години — годину пішла піхота”, — уточнив “Лезо”.

Зауважив, що піхоти було лише декілька осіб. Прикордонникам вдалось їх ліквідувати, а вже під вечір приїхав танк з БМП.

“Ти бачиш, як на тебе ломиться така машина. І страшно щось робити. А потім якийсь рефлекс спрацював. Захотілось жити. Взяв РПГ і почав стріляти”, — зазначив військовослужбовець.

Він також додав, що вдома у нього – двоє маленьких дітей, і йому якнайшвидше хочеться до них повернутись.

“Вже як штурм пройшов, якась радість була, але радість не тому, що підбив (танк та БМП, — ред.), а тому, що живий. Хочеться додому. Хочеться спокійного життя”, — наголосив “Лезо”.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.