Рада підтримала законопроєкт про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор

Джерело: народний депутат Ярослав Железняк

Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроєкт №9256-д, що передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) та значне посилення контролю за діяльністю грального бізнесу.

Проєкт закону отримав підтримку 272 народних депутатів, які висловилися за зміцнення регулятивних механізмів у сфері азартних ігор, зокрема через обмеження реклами та впровадження жорсткіших критеріїв для надавачів ігрових послуг.

Законопроєкт включає такі ключові положення:

  • Повна заборона реклами азартних ігор, що включає заборону використання тем війни та волонтерства;
  • Введення додаткових обмежень для відвідування гральних закладів вразливими категоріями громадян під час воєнного стану;
  • Вдосконалення контрольних механізмів, зокрема через контрольні закупівлі та моніторинг Інтернету;
  • Посилення вимог до репутації посадових осіб організаторів ігор і процедур анулювання ліцензій.

На підтримку цього рішення, у травні 2023 року Кабінет Міністрів уже виступив за ліквідацію КРАІЛ і перехід відповідальності за видачу ліцензій до Міністерства цифрової трансформації. Іван Рудий, голова КРАІЛ, закликав до реорганізації, але зі збереженням функцій регулятора, але парламент обрав шлях повної ліквідації регулятора.

Тепер очікується, що в другому читанні депутати продовжать обговорення та доопрацювання законопроєкту, прагнучи знайти найбільш ефективні шляхи контролю над гральним бізнесом в країні.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.