У Канаді вийшов в кінопрокат український фільм «Я і Фелікс»

Зображення: Держкіно
Джерело: Держкіно
Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.
“Повнометражний ігровий дебют української режисерки Ірини Цілик — “Я і Фелікс” розпочинає кінотеатральний прокат в окремих містах Канади”, – повідомили у Держкіно.
“Я і Фелікс” — це про історію зростання, ніжного першого кохання, перших розчарувань, перемог і перших життєвих уроків.
“Я і Фелікс” розповідає історію про дорослішання хлопця Тимофія у 90-х. У центрі сюжету – його стосунки із сім’єю, друзями, першим коханням, і з колишнім контррозвідником Феліксом, який служив під час війни в Афганістані.
Стрічка знята за мотивами книжки “Хто ти такий?” українського письменника та військовослужбовця Артема Чеха. Одну із головних ролей виконав Юрій Іздрик, український письменник і поет.
- Стрічка “Білий янгол – кінець Мар’їнки” отримала золоту нагороду та Гран-прі телекінопремії New York Festival.
- 19 квітня творчій групі фільму “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”, урочисто вручили премію імені Тараса Шевченка.
- 19 квітня режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов, який здобув премію “Оскар”, привіз статуетку до України.
Над королівським Сандрінґемським палацом у Великій Британії запроваджено безпольотну зону після того, як під час візиту президента України Володимира Зеленського до маєтку короля Чарльза ІІІ були помічені безпілотники.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.