Власник TikTok витратив на рекламу 7 млн доларів, аби уникнути блокування у США
Джерело: CNBC
TikTok разом зі своєю материнською компанією ByteDance інвестували понад 7 мільйонів доларів у рекламні та лобістські кампанії, намагаючись запобігти прийняттю американського законодавства, яке могло б заборонити їх діяльність у США.
Зокрема, ByteDance витратила 2,68 мільйона доларів на лобіювання у Конгресі та серед федеральних чиновників протягом перших трьох місяців року. Додатково, TikTok витратив 4,5 мільйона доларів на телевізійну та цифрову рекламу, спрямовану проти згаданого законопроєкту.
“Ці витрати відображають роботу, яку ми робимо, щоб розповісти політикам про те, як законодавство може вплинути на нашу спільноту зі 170 мільйонів американських користувачів”, – сказав речник TikTok про витрати.
Законопроєкт, який обговорюється в Сенаті, передбачає, що ByteDance має дев’ять місяців на те, щоб відмовитися від TikTok, в іншому випадку додаток буде заборонено у США. Палата представників вже прийняла подібний законопроєкт у березні, натомість він поки що застряг у Сенаті.
ByteDance також витратила значні суми на зовнішніх консультантів, зокрема заплативши 80 000 доларів лобісту Девіду Урбану за вплив на законодавчий процес щодо TikTok у березні.
З початку року TikTok витратив понад 400 000 доларів на лобістські фірми у Вашингтоні, а за даними OpenSecrets, ByteDance витратила на лобіювання понад 1,8 мільйона доларів тільки у першому кварталі 2023 року.
- Сенат Сполучених Штатів проголосував за законопроєкт, який включає потенційну заборону соціальної мережі TikTok на території країни, якщо її китайський власник ByteDance не здійснить продаж платформи.
- TikTok веде розробку нового застосунку TikTok Notes, який буде конкурувати з Instagram у сфері обміну фотографіями.
- Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.
- Гендиректор TikTok Шо Чу висловив заклик американським користувачам захищати свої конституційні права у зв’язку з прийняттям законопроєкту Палатою представників, що може призвести до заборони платформи у США.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.