Україна входить до країн з найнижчим рівнем страху щодо ядерної загрози – опитування

Джерело: “Рейтинг”

Результати дослідження соціологічної групи “Рейтинг” з інститутом досліджень Gallup International свідЧать, що Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

Зазначається, що нещодавно “Рейтинг” завершив масштабне дослідження у співпраці зі всесвітньо відомим інститутом досліджень Gallup International. Опитування відбувалося в межах проекту “End of Year” 2023.

Так, дослідження засвідчило, що загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози.

“Дві п’ятих опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику”, – зазначили соціологи.

Загалом у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози більш песимістичні.

При цьому найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн Італія, Португалія та Румунія, де більше половини оцінила загрозу як високу.

“Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої. Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – мають найвищий відсоток, що такого ризику немає”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами опитування, Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

При цьому вказано, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.

Довідка. Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) – це щорічна традиція, започатковане та розроблене дослідження в 1977 році. Відтоді опитування проводиться щороку. Цього року проєкт проводився в 41 країні світу. Усього було опитано 40 тис. 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1 тис.

Станом на 19:30 в суботу, 18 травня, на фронті відбулось 77 бойових зіткнень, сім ще тривають. При цьому українські воїни чотири рази здійснювали штурмові дії з метою вибити противника із займаних позицій.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в суботу, 18 травня, повідомив, що Польща інвестує 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у програму захисту свого східного кордону через можливу загрозу з боку Росії і Білорусі.

Бійці 110-ї ОМБр в суботу, 18 травня, повідомили, що збили російський літак Су-25 над Донеччиною.

Сьогодні вдень, 18 травня, російські загарбники атакували житловий сектор  Шевченківського району Харкова, внаслідок чого постраждали шестеро людей, троє з них – неповнолітні.

Сьогодні, 18 травня, у місті Синельникове Дніпропетровської області чоловік здійснив збройний напад на представника ТЦК.