Україна входить до країн з найнижчим рівнем страху щодо ядерної загрози – опитування
Джерело: “Рейтинг”
Результати дослідження соціологічної групи “Рейтинг” з інститутом досліджень Gallup International свідЧать, що Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.
Зазначається, що нещодавно “Рейтинг” завершив масштабне дослідження у співпраці зі всесвітньо відомим інститутом досліджень Gallup International. Опитування відбувалося в межах проекту “End of Year” 2023.
Так, дослідження засвідчило, що загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози.
“Дві п’ятих опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику”, – зазначили соціологи.
Загалом у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози більш песимістичні.
При цьому найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн Італія, Португалія та Румунія, де більше половини оцінила загрозу як високу.
“Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої. Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – мають найвищий відсоток, що такого ризику немає”, – йдеться у повідомленні.
Згідно з результатами опитування, Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.
При цьому вказано, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.
Довідка. Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey (EoY) – це щорічна традиція, започатковане та розроблене дослідження в 1977 році. Відтоді опитування проводиться щороку. Цього року проєкт проводився в 41 країні світу. Усього було опитано 40 тис. 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року було опитано репрезентативну вибірку близько 1 тис.
- За даними всеукраїнського опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Міжнародного республіканського інституту, лише 45% українців вважають, що держава збереже усі свої території, які мала станом на 1991 рік.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.