Колишню Арку дружби народів у Києві не демонтуватимуть – КМДА

Джерело: КМДА
У Департаменті культури КМДА заявили, що колишню Арку Дружби народів, яку перейменували на Арку Свободи українського народу, не будуть демонтувати.
Натомість простір біля неї отримає нову концепцію.
“У столиці не демонтуватимуть одну з візитівок міста – арку “Свободи українського народу”, її сенс переосмислено. А простір біля неї отримає нову концепцію”, – повідомили у Департаменті культури КМДА.
Як зазначають у Департаменті, після початку повномасштабного вторгнення РФ Київрада ухвалила рішення про перейменування арки “Дружби народів” на арку “Свободи українського народу”. Радянську скульптуру двох робітників – символ возз’єднання України та Росії – демонтували у квітні того ж року.
Після фахового вивчення та консультацій із громадськістю робоча група КМДА з вивчення питань щодо усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР, з публічного простору міста Києва 19 січня цього року прийняла рішення про збереження арки «Свободи українського народу».
Нині Київ – на фінальній стадії декомунізації та дерусифікації обʼєктів. Загалом представники столичної влади разом із фахівцями профільних інституцій НАН України, Інституту Національної пам’яті та експертами сформували перелік 297 пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР, і рекомендували усунення та/або переміщення до спеціально визначених місць зберігання таких об’єктів. З них 95 пам’ятників і понад 200 пам’ятних знаків та елементів оздоблення.
“Витрата значних коштів з міського бюджету на демонтаж арки “Свободи українського народу” не є сьогодні найнагальнішим питанням. Адже під час воєнного стану місто насамперед спрямовує фінанси на допомогу Збройним силам України, безперебійне функціонування бюджетної сфери та вирішення життєво важливих потреб столичних мешканців”, – пояснили у КМДА.
- Колишня Арка дружби народів у Києві більше не є памʼяткою історії – відтак її можна демонтувати.
- 10 листопада уряд прийняв рішення щодо виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російським та радянським діячам.
- Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування міста Бровари, що на Київщині, у Броварі. Натомість міський голова Броварів Ігор Сапожко виступив проти перейменування міста.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.
На Закарпатті прикордонники зупинили групу чоловіків, котрі планували незаконно перепливти річку Тиса до Угорщини з використанням автомобільних камер.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що можливості для мирного врегулювання війни Росії проти України більше не існує.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.