Світлана Остапа прокоментувала пост Безуглої про Суспільне

Джерело: Світлана Остапа/Facebook

Очільниця Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Світлана Остапа прокоментувала допис Facebook нардепки Мар’яни Безуглої щодо Суспільного.

“Якщо народна депутатка Мар’яна Безугла думає, що Наглядовій раді НСТУ більше немає чого робити, як тільки обговорювати її пости, то вона глибоко помиляється. Якщо вона любить, щоб її персону обговорювали, і для цього безперервно бреше, то тут питання або до лікарів, або до поліції”, – написала Остапа.

Вона зазначила, що Безугла нічого не знає про Суспільне і заявила, що нардепка бреше.

Зокрема, очільниця НСТУ спростувала інформацію про те, що в Суспільного “мале охоплення” й зазначила, що понад третина населення України споживає цього медіа.

Також заявила, що інформація Безуглою про понад 4 тисячі працівників Суспільного, більшість з яких заброньовані, також не правдива. Остапа розповіла, що медіа налічує 3650 працівників по всій Україні, 400 з яких заброньовані, оскільки “забезпечують роботу стратегічно важливого підприємства, здебільшого ті, хто виробляє інформаційний контент”. Вона також спростувала слова Безуглої про те, що її син також заброньований.

Остапа також спростувала слова щодо зарплати голови наглядової ради НСТУ в розмірі близько 200 тис. грн.

“Я і всі члени Наглядової ради Суспільного – працюємо безкоштовно, на відміну від членів наглядових рад інших  акціонерних товариств. І це написано в законі про Суспільне, який народна депутатка могла би і прочитати”, – написала вона.

Що передувало?

Днями очільниця наглядової ради НСТУ Світлана Остапа повідомила у коментарі “Детектор медіа”, що Суспільне хочуть прибрати з вечірніх слотів телемарафону “Єдині новини” і надавати їм час на етер у нічні та ранкові години.

Хто був автором такої пропозиції невідомо, але озвучив її представник телеканалу “Рада”.

Світлана Остапа, своєю чергою, зауважила, що саме Суспільне повинне мати слоти у вечірні години.

“Ми обговорили це питання й вирішили, що оскільки Суспільне дотримується всіх професійних стандартів, саме в слоті Суспільного є баланс політичних сил, то саме Суспільне і має бути у вечірніх слотах марафону. Ми дали доручення голові правління Суспільного Миколі Чернотицькому, щоб він озвучив нашу позицію в чаті керівництва телемарафону. Ми вимагаємо або всіх вечірніх ефірів у слоті, або щоб був паритет, як раніше, щоб в усіх виробників контенту були і вечірні, і денні, і нічні слоти”, — сказала вона.

Очільниця наглядової ради НСТУ також висловила думку, що проти Суспільного почали інформаційну кампанію. Зокрема занепокоєння викликають дописи Безуглої, яка днями написала кілька постів про те, чи доцільно фінансувати державні телеканали, до яких внесла і Суспільне.

“Суспільне, Дом і FreeДом мають мізерні охоплення і диверсифікують кошти”, написала Безугла, запропонувавши залишити лише одного державного мовника  – Суспільне або Раду.

Пост Безуглої прокоментувала шеф-редакторка “Детектор медіа” Наталія Лигачова, звинувативши нардепку у брехні.

Нардепка написала, що НСТУ нібито отримує від держави майже 2 млрд фінансування на рік з яких, частина іде на зарплату членам наглядової ради НСТУ.

“Заробітна плата голови наглядової ради НСТУ Світлани Остапи близько 200 тис. грн, як і секретаря, як і голови правління НСТУ та ще інших членів наглядової ради та правління (можливо, більше, в мене такі дані – треба зробити запит)”, – написала вона.

На цей допис зреагувала шеф-редактор “Детектор медіа” Наталія Лигачова наголосивши, що нардепка вкотре збрехала.

“Та скільки ж можна брехати?!!! Знову пост Безуглої про Суспільне, і знову суцільна брехня та маячня. Починаючи з того, що Світлана Остапа є моєю заступницею в ГО “Детектор медіа” і отримує зарплату саме в нас! Наглядова рада Суспільного працює всі роки, починаючи зі свого створення, безкоштовно!”, – обурилась Лигачова.

Вона звинуватила Безуглу у кампанії брехні і тиску на незалежного мовника та пообіцяла жорстку відповідь медійників.

Сестра короля Великої Британії Чарльза III принцеса Анна стала іконою стилю для молодого покоління.

26-річного колишнього наукового співробітника OpenAI Сучіра Баладжі знайшли мертвим у своїй квартирі в Сан-Франциско.

Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).

Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.

У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.