Золотий годинник з Титаніку продали за майже 1,5 млн доларів

Джерело: Sky News

Золотий кишеньковий годинник, який було знайдено на тілі найбагатшої людини на борту “Титаніка”, був проданий за рекордну суму 1,175 мільйона фунтів стерлінгів, що приблизно дорівнює майже 1,5 мільйона доларів.

Аукціон відбувся у компанії Henry Aldridge & Son у графстві Вілтшир, Великобританія, де приватний колекціонер із США придбав цей значущий артефакт.

Фото: Henry Aldridge & Son Ltd

Початкові очікування щодо вартості годинника варіювались від близько 125 тисяч доларів до майже 190 тисяч доларів, проте кінцева ціна значно перевищила прогнози, встановивши новий рекорд для пам’ятних речей з “Титаніка”.

Годинник належав 47-річному Джону Джейкобу Астору, який загинув під час катастрофи 15 квітня 1912 року. Після допомоги своїй дружині сісти на рятувальну шлюпку Астор залишився на борту. Його бачили востаннє, коли він спокійно курив сигарету та спілкувався з попутником.

Тіло Астора було витягнуте з Атлантичного океану через тиждень після затоплення корабля. В його кишенях виявили 14-каратний золотий кишеньковий годинник марки Waltham з вигравіруваними ініціалами JJA.

Джон Джейкоб Астор вважався одним із найбагатших людей у світі на момент трагедії, зі статками приблизно у 87 мільйонів доларів, що за сучасними мірками еквівалентно кільком мільярдам доларів. Його дружина вижила в тій страшній катастрофі на відміну від самого Астора.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.