На тлі конфлікту Universal Music з TikTok пісні Тейлор Свіфт повертаються на платформу
Джерело: Variety
Після 10-тижневої відсутності музики в TikTok через суперечку між платформою коротких відео та Universal Music Group щодо роялті артистам лейблу пісні Тейлор Свіфт знову доступні в застосунку.
Як розповіли у виданні, найбільший холдинг лейблів звукозапис Universal Music Group, що працює з Тейлор Свіфт, Sting, The Weeknd, Alicia Keys, Drake, Біллі Айліш, Кендріком Ламаром, Гаррі Стайлзом, Аріаною Гранде, Джастіном Бібером, Адель, U2, Елтоном Джоном, Coldplay та багатьма іншими, 1 лютого видалив всю свою музику з TikTok.
Контракт між UMG та TikTok завершився 31 січня 2024 року, а поновлювати його лейбл відмовився. Тому вже понад 2 місяці пісні артистів, які співпрацюють з UMG, відсутні в TikTok.
Утім композиції американської виконавиці Тейлор Свіфт повернулися до TikTok.
Зазначається, що музичний каталог Свіфт був серед треків, вилучених із TikTok у лютому. Universal Music звинуватила TikTok у спробі “залякувати музичну компанію задля отримання меншої вартості ніж їхня попередня угода”.
TikTok, згідно із заявою UMG, відмовлявся платити артистам і авторам пісень гідне роялті, а також не бажав вирішувати проблеми використання штучного інтелекту та піратства. TikTok заперечив ці заяви, зауваживши, що Universal використовує “хибний наратив і риторику”.
Журналісти припустили, що платформа уклала окрему угоду зі Свіфт, яка володіє оригіналами своїх пісень, і, ймовірно, матиме можливість створювати власне аранжування, хоча її музику розповсюджує UMG, а вона підписала контракт із видавничим відділом компанії у 2020 році.
- Universal Music Group (UMG) заявила, що видалить усі пісні з застосунку TikTok після того, як звинуватила соціальну медіаплатформу в спробі “залякати” їх та підписати “погану угоду” щодо плати за права на музику.
Президент США Дональд Трамп заявив, що група БРІКС “швидко припинить своє існування”, якщо намагатиметься перетворитися на вагоме міжнародне об’єднання. Він також повторив погрозу щодо запровадження додаткових мит на імпорт із країн-учасниць.
Чеська ініціатива Dárek pro Putina (“Подарунок для Путіна”) зібрала 60 мільйонів чеських крон (2,4 млн євро) на придбання шести нових гаубиць для Збройних сил України.
Загальна ринкова вартість криптоактивів вперше перевищила $4 трлн на тлі нового імпульсу після ухвалення та підписання Дональдом Трампом масштабного законодавчого регулювання у США.
Президент США Дональд Трамп 20 липня привітав американців з півріччям свого другого президентського терміну.
20 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила про підготовку до запровадження мораторію на перевірки й обмеження перевірок податкової та митниці.