«Це не привід для ненависті»: Жіночий ветеранський рух наголосив на важливості фемінітивів
Джерело: Жіночий ветеранський рух
Жіночий ветеранський рух закликав вживати фемінітиви, зазначивши, що це “питання видимості жінок”.
Як зазначається, нещодавно навколо фемінітивів знову виникла дискусія. Зокрема приводом стало висловлювання військової Катерини (Пташки) Поліщук, яка попросила не вживати щодо неї фемінітиви.
Утім, представниці Руху наполягають на використанні фемінітивів.
“Наша команда захищає права жінок у війську та після служби, і ми однозначно за використання фемінітивів. Це стосується питання видимості жінок, і є глибшим, ніж здається на перший погляд”, – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується на дотриманні вживання фемінітивів в професійному полі, наприклад, ветеран і ветеранка, захисник і захисниця.
“Це не про художнє використання, але якщо у нормативці не зазначати різність статей в групі, є ризики обмеження прав і недбалості в політиках, які спрямовані на ці групи. Мова формує свідомість, законодавство, нормативні документи – це все, чим керується інституція. Якщо ви не написали у список покупок купити хліб, ви можете згадати про нього, а можете і не згадати. Приблизно так працює всюди. Записав – закарбував”, – мовиться в дописі.
Вказано, що у військових професіях важливо також використовувати фемінітиви.
“Трапляються випадки, коли діти з подивом сприймають наявність жінок, наприклад, в авіації, бо ніколи не чули фемінітива від пілот (панове сексисти, ми залишили вам простір для жартів у коментарях). Слова формують світосприйняття з дитинства, і тому нерівність викорінити складніше у суспільстві, адже просто на рівні мови жінок не існує в тих чи інших сферах”, – зазначили представниці руху.
За їхніми словами, наявність фемінітивів нормалізує наявність жінок у різних видах діяльності в перспективі.
“Прибиральниця, домогосподарка, принцеса та вчителька нікого не дратують. Слово директорка стає все звичніше та вживаніше з роками. Чомусь саме військові професії з фемінітивами найбільше тригерять спільноту. І чи є збігом факт, що саме у війську для жінок все ще існують барʼєри для карʼєрного зростання?”, – зауважили в організації.
Там додали, що фемінітиви не вирішать питань механізмів карʼєрного зростання, не створять якісну систему навчання і злагодження. Проте фемінітиви, як зазначається, це складова інакшого підходу: де є увага до потреб людей та їх різності, де є розвиток людського потенціалу і здібностей, задля зміцнення спільного блага. Саме такий підхід здатен будувати ефективні системи.
“У приватному спілкуванні є нормою, коли ти просиш себе називати певним чином, а співбесідник виконує прохання замість сперечатися. Ми, на прохання учасниць Руху, у матеріалах прибираємо фемінітиви, які теж маємо право використовувати. Початково ніхто не знає, як потрібно саме вам. Фемінітиви – не привід до ненависті. Зберігайте спокій та повагу одне до одного, адже нам усім потрібно перемогти”, – резюмували представниці Руху.
- Ірландія готується проголосувати 8 березня за заміну конституційних посилань на важливість “життя жінки вдома”, що є ще однією спробою оновити її соціально-консервативний установчий документ 1937 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.