Найманці з Непалу масово дезертують з армії РФ – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

В українській розвідці повідомили, що найманці з Непалу масово дезертують з російської армії.

За даними розвідки, втеча найманців з Непалу, закріплених за військовою частиною 29328 ЗС РФ, спричинена величезними втратами у “м’ясних штурмах”, жорстоким ставленням російських польових командирів, включно із позасудовими стратами за відмову від виконання наказів йти на вірну смерть, а також ― невиплатою обіцяних грошей.

Групи російських загарбників проводять активні пошуки втікачів у тимчасово окупованих українських населених пунктах, зокрема ― на Луганщині, де перебував особовий склад в/ч 29328, але, як правило, результатів цей процес не дає.

Ватажки російської мотострілецької військової частини у рапортах і доповідях “нагору” пояснюють дезертирство непальців нісенітницями про ймовірне “відбуття до рідної країни через землетрус”.

Утім, потрапити з окупованої Луганщини назад у Непал самотужки ― справа не надто легка. До того ж, за участь у бойових діях проти України у складі російської армії громадянам Непалу в їхній державі може загрожувати притягнення до відповідальності.

“У підсумку бажання заробити “легких” грошей перетворилось для непальських найманців на пастку, безпечного виходу з якої не існує”, – зазначили у розвідці.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.