Барикади, водомети, сльозогінний газ: у Грузії не вщухають протести

Фото: t.me/ekho_kavkaza
Джерело: Ехо Кавказу
У столиці Грузії тривають протести проти закону про “іноагентів”, який 1 травня було ухвалено у другому читанні. Мітингуючі будували барикади, а силовики продовжували розганяти протест, застосовуючи сльозогінний газ, водомети та гумові кулі.
Тисячі грузин вкотре вийшли на мітинг, зібравшись біля будівлі парламенту країни. Зазначається, що на протест вийшли десятки тисяч громадян не лише з Тбілісі, а й з інших міст країни.
Силовики, своєю чергою, намагались розігнати мітинг. Зокрема повідомлялось, що по демонстрантах стріляють гумовими кулями з будівлі парламенту. Один з мітингарів зазнав травми ока.

Фото: t.me/ekho_kavkaza
Окрім цього, проти людей силовики застосовували сльозогінний газ та водомети.
Читайте також: Закон про «іноагентів»: що відбувається в Грузії та реакція міжнародної спільноти
Водночас у грузинському МВС заперечили застосування гумових куль проти мітингарів при цьому наголосивши, що “були всі законні підстави” для їх використання.

Фото: Reuters
Своєю чергою демонстранти будували барикади та палили багаття.
Що передувало?
15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.
Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту. Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.
Вулицями Тбілісі прокотилася низка акцій проти ухвалення законопроєкту. Зокрема 16 квітня під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь. Також вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.
Та вже 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.
Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією.
30 квітня законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” винесли на розгляд пленарної сесії парламенту Грузії у другому читанні, втім лідер парламентської більшості Мамука Мдинарадзе заявив, що його обговорення може тривати кілька днів.
Того ж вечора, 30 квітня, грузини знову вийшли на протести біля будівлі парламенту у Грузії. Під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ та водомет.
- У столиці Грузії на протестах проти закону про іноагентів побили лідерів опозиції Левана Хабеішвілі та Алеко Елісашвілі. Також силовики намагались затримати Георгія Вашадзе.
- На мітингу у Грузії затримали понад 60 осіб: політики ЄС засудили насильство щодо учасників.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.