В Мюнхені відбувся показ фільму «20 днів у Маріуполі»
Джерело: Генеральне консульство України в Мюнхені/Facebook
В Мюнхені (Німеччина) відбувся показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”.
Організували кінопоказу документальної стрічки “20 днів у Маріуполі” Український вільний університет Мюнхена спільно з генеральним консульством України в Мюнхені.
З вітальним словом перед запрошеними представниками науки, політики, культури регіону, української громади, а також консульського корпусу виступили ректорка, професорка університету Марія Пришляк та тимчасовий виконувач обов’язків генерального консула України в Мюнхені Олексій Кравець.
“Відгуки присутніх глядачів, багато з яких ледь стримували емоції під час перегляду стрічки, засвідчили важливість проведення подібних заходів, що слугують ефективним інструментом протидії російській дезінформації та пропаганді”, – зазначили у консульстві.
Нагадаємо, що у ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
Зауважимо, що це перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.
“Я вдячний. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах. Але я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо зробити так, що правда переважить. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!” – сказав зі сцени Чернов.
Довідково. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.
- У Канаді відбувся спеціальний показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”.
- В Європейському парламенті показали український фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, який здобув премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.
- Відомий японський геймдизайнер, сценарист та продюсер Хідео Кодзіма прокоментував документальну стрічку “20 днів у Маріуполі”. Він зауважив, що не може забути слова, тихо вимовлені репортером на початку фільму, про те, що “війни розпочинаються не з вибухів, натомість з мовчання”.
- 19 квітня творчій групі фільму “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”, урочисто вручили премію імені Тараса Шевченка.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.