Державні ЗМІ РФ публікують більше відео у TikTok англійською та іспанською мовами

Джерело: The Washington Post

Державні російські ЗМІ публікують більше відео у соцмережі TikTok іспанською та англійською мовами, а також подвоїли свою активність у застосунку порівняно з минулим роком.

Зокрема пропагандисти збільшили кількість інформаційних атак на політику президента США Джо Байдена щодо Ізраїлю, роликів про вік Байдена, а також відео Карлсона Такера, у яких він розповідає про Росію.

У звіті, опублікованому Інститутом Брукінгса, документується ця тенденція та прогнозується, що вона прискориться з наближенням виборів президента США у листопаді.

Співробітниця Інституту Брукінгса Валері Віртшафтер сказала, що, відстежуючи облікові записи протягом перших трьох місяців цього року, “здавалося, що я бачу розвиток процесу та визнання того, що це новий простір, якому вони повинні приділяти ресурси”.

“Є досить багато можливостей для зростання потенційних голосів, особливо молодих виборців та іспаномовних виборців”, -сказала вона.

Клінт Воттс, генеральний менеджер Центру аналізу загроз Microsoft зауважив, що Росія зосередила свої операції навколо президентських виборів у США, і зараз вони починають набирати обертів.

За словами Віртшафтер, TikTok позначає більше облікових записів як таких, які пов’язані з державою. Тому, ймовірно, буде набагато більше облікових записів та прихованих повідомлень, аби уникнути таких позначок.

Представник TikTok сказав, що компанія планує посилити маркування та зазначати, де уряди сподіваються вплинути на політику в інших країнах.

“TikTok чітко позначає контрольовані державою медіаакаунти, і найближчими тижнями розширить нашу політику щодо афілійованих державою медіа, щоб ще більше врахувати облікові записи, які намагаються охопити спільноти за межами своєї країни щодо поточних глобальних подій і справ”, – мовиться у заяві компанії.

У компанії додали, що мають значний досвід видалення таємних операцій впливу та ліквідації їхніх облікових записів, зокрема 13 мереж, що працюють з Росії.

Переважна більшість відео, опублікованих російськими урядовцями та державними медіаорганізаціями чи їхніми співробітниками, не стосуються прямо американської політики. Натомість вони включають висвітлення світових новин та розваг, а також поглядів російського істеблішменту на події в Україні та інших гарячих точках.

Однак, перевіривши записи на пошук слів, які стосуються здебільшого політики США, Віртшафтер виявила, що вони часто зосереджені на проблемах, що викликають розбіжності, повторюючи підхід пропагандистських видань RT, Sputnik тощо.

Хоча російські акаунти частіше публікують публікації в Telegram і X, вони отримують більше переглядів, вподобайок та іншої взаємодії саме у TikTok.

Віртшафтер проаналізувала дописи з найбільшою кількістю взаємодії з користувачем на всіх трьох платформах і виявила, що 44 із 50 найкращих були на TikTok, де вони в середньому становили 3,5 мільйона дій.

“Серед 30 найпопулярніших постів, присвячених політиці США, 20 були опубліковані в TikTok, а 10 – в X”, – написала Віртшафтер.

Оскільки TikTok особливо популярний серед молоді, платформа може стати цінним способом охоплення демографічної групи, яка, як вважають, стане основною на виборах у листопаді.

Хоча в російських відео стверджується, що президент Володимир Путін підтримує Байдена, у тіктоці та інших платформах більше негативного контенту про Байдена.

В іншому важливому демографічному показнику для виборів особливо успішні російські відеоролики іспанською мовою. Із 30 найефективніших політичних роликів 22 були іспанською мовою.

За словами Віртшафтер, неможливо відстежувати перегляди за географічним регіоном, і багато глядачів можуть перебувати не в США, а в інших країнах. TikTok заявляє про 1 мільярд активних користувачів щомісяця, лише 170 мільйонів з яких у Сполучених Штатах.

Бійці Сил спеціальних операцій ЗС України знищили групу військовослужбовців Північної Кореї, серед яких, ймовірно, був офіцер.

За оцінками британських розвідників, втрати російських окупаційних військ в Україні у січні можуть залишатись на високому рівні.

Прем’єра другого сезону серіалу “Останні з нас”, створеного за мотивами відеогри Naughty Dog, запланована орієнтовно на квітень 2024 року. Точну дату поки не повідомляють, але офіційний тизер підтверджує місяць виходу.

У Варшаві 43-річного Анджея К. затримали за підозрою у скоєнні смертельної аварії, в якій загинув 14-річний підліток з України.

Провідні британські вірусологи звернулися до уряду Китаю із запитом надати важливу інформацію про респіраторну інфекцію, спричинену метапневмовірусом людини (HPMV), у зв’язку зі спалахами, зафіксованими у Великій Британії.