Україна та Велика Британія почали переговори про 100-річне партнерство

Джерело: посольство Великої Британії у Києві/Facebook

Україна та Велика Британія розпочали переговори щодо нової угоди про 100-річне партнерство.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон відвідав Київ.

Він віддав належне стійкості українців на тлі російських атак і відзначив, що ця війна є викликом для всього нашого покоління, тож Україна не може боротися з нею сама:

“Ми всі повинні робити більше, щоб забезпечити Україні те, що їй потрібно для перемоги”, – зазначив Камерон.

Міністр закордонних справ Великої Британії розпочав переговори з Україною щодо 100-річного партнерства – нової угоди, яка побудує міцні зв’язки між нашими двома країнами у всьому спектрі стосунків: від торгівлі, безпеки та оборони, до науки та технологій, освіти, культури та багато іншого.

Крім того, Камерон підтвердив надання 36 млн фунтів стерлінгів допомоги для енергетичної інфраструктури України, включно з 20 млн фунтів стерлінгів екстреного фінансування для відновлення після нещодавньої хвилі атак на критичну інфраструктуру України та ще 16 – для переможців конкурсу інноваційних проєктів Innovate Ukraine.

Зокрема, Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Камероном.

Президент України поінформував очільника МЗС Великої Британії про ситуацію на фронті.

“Важливо, щоб озброєння, передбачене пакетом підтримки від Великої Британії, про який оголосили минулого тижня, надійшло якомога швидше. Передусім бронетехніка, боєприпаси та ракети різних типів”, – зазначив глава держави.

Окрему увагу під час зустрічі сторони приділили підготовці до важливих міжнародних заходів, що відбудуться незабаром, зокрема до Глобального саміту миру.

Зеленський подякував уряду та народу Великої Британії за незмінну підтримку України.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.