Китай запускає місію для отримання зразків із зворотного боку Місяця

Джерело: CNN

Китай у п’ятницю, 3 травня, запустив космічний корабель без екіпажу з майже двомісячною місією для вилучення пилу та ґрунту зі зворотного боку Місяця.

Фото: Getty Images

Зонд Chang’e-6 – найскладніша роботизована місячна місія Китаю на сьогодні – вилетів на ракеті Long March-5 із космічного стартового центру Wenchang на острові Хайнань у південному Китаї. Національне космічне управління країни заявило, що запуск пройшов успішно.

Заплановано, що посадковий модуль Chang’e-6 приземлиться в кратері на зворотному боці Місяця.

Будь-які зразки дальньої сторони, отримані посадковим модулем Chang’e-6, можуть допомогти вченим вивчити еволюцію Місяця та самої Сонячної системи й надати важливі дані для розвитку місячних амбіцій Китаю.

Китай став першою і єдиною країною, яка здійснила посадку на зворотному боці Місяця під час своєї місії Chang’e-4 у 2019 році.

План місії полягає в тому, щоб посадковий модуль Chang’e-6 зібрав місячний пил і ґрунт. Потім висхідний космічний корабель має транспортувати зразки на місячний орбітальний апарат для передачі в модуль повторного входу та повернення місії на Землю.

В Україні триває 840-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 639 тисяч осіб.

Фахівці ISW прокоментували статтю WSJ про те, що міноборони РФ просило Володимира Путіна оголосити мобілізацію. Аналітики прокоментували ймовірність мобілізації у Росії.

20 вересня відзначають Міжнародний день студентського спорту та Всесвітній день рису. За церковним календарем сьогодні – великомученика Євстратія та інших.

За даними синоптиків у п’ятницю, 20 вересня, в Україні сухо та сонячно.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.