Тисячі британських авіарейсів мали проблеми з навігацією через глушіння GPS Росією
Джерело: The Sun
Тисячі рейсів до та з Великої Британії відчули наслідки глушіння глобальної системи позиціювання (GPS) у регіоні, за чим, ймовірно, стоїть Росія.
За даними видання, тисячі рейсів постраждали від, ймовірно, російських перешкод, а авіаційні джерела назвали тактику “надзвичайно небезпечною” та серйозною загрозою для безпеки польотів.
Електронні атаки роблять супутникову навігацію марною, тому літаки не знають маршрутів і намагаються повідомити іншим, де вони розташовуються. Фальшиві дані змушували літаки відхилятись від курсу, щоб уникнути перешкод, яких насправді не було.
За вісім місяців до кінця березня 2309 рейсів Ryanair і 1368 літаків Wizz Air зареєстрували проблеми з супутниковою навігацією в Балтійському регіоні. Також такі проблеми зафіксували 82 рейси British Airways, сім рейсів Jet2, чотири рейси EasyJet і сім рейсів TUI.
Загалом 46 тисяч літаків повідомили про проблеми супутникової навігації в період із серпня до кінця березня. Єдиним великим британським перевізником, який не постраждав, був Virgin Atlantic, оскільки його літаки не курсують через регіон.
Як пояснили в агентстві, перешкоди заглушають справжні сигнали супутників, включаючи GPS і європейську систему Galileo. У січні європейська служба авіабезпеки назвала глушіння “атаками”, але не сказала, хто за ними стоїть.
За даними дослідження, “атаки” зросли щонайменше з 50 на тиждень минулого року до понад 350 на тиждень минулого місяця.
Воєнний експерт Джек Вотлінг із аналітичного центру RUSI зазначив, що Росія “давно застосовує глушіння GPS як інструмент переслідування”, поширюючи його на територію країн НАТО.
“Усюди, де є російська військова присутність, ви бачите відмову GPS, і вона (присутність – ред.) є в Калінінграді”, — прокоментував він.
В Управлінні цивільної авіації Великої Британії заявили, що глушіння сигналу часто пов’язане з військовою діяльністю, але не означає, що комерційні літаки є його безпосередньою мішенню.
“Глушіння GPS безпосередньо не впливає на навігацію літака, і хоча це відома проблема, це не означає, що літак був заглушений навмисно”, – зауважив керівник відділу льотних операцій управління Гленн Бредлі.
- За словами експертів, Росія спричиняє збої в роботі систем супутникової навігації, що впливає на тисячі цивільних рейсів.
“Єнот Педро” отримав нагороду “Найкращий TikTok в Європі” на TikTok Ad Awards.
Підприємства відтепер зможуть бронювати військовозобов’язаних співробітників, які працюють не менше трьох місяців. Проте після впровадження податкових змін цей термін скоротиться до одного місяця.
Геомагнітна буря класу G2 може накрити Землю у період з 28 до 29 листопада унаслідок впливу корональних викидів маси Сонця на магнітне поле нашої планети.
28 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію, закликавши посилити і прискорити військову підтримку України до перемоги у війні проти Росії. Мета — завершити агресію Росії та забезпечити звільнення всього українського народу. Документ підтримали 390 депутатів, тоді як проти проголосували 135 європарламентарів, та 52 утрималися.
Премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив про відмову від ведення переговорів про вступ до Європейського Союзу до кінця 2028 року.