Малайзія планує використати орангутангів для дипломатії
Джерело: DW
Малайзія, яка є другим за величиною виробником пальмової олії у світі, оголосила про намір використати орангутангів для демонстрації своєї прихильності до збереження біорізноманіття. Міністр сировини країни Джохарі Абдул Гані заявив, що планується передати орангутангів основним країнам-імпортерам пальмової олії, включно з ЄС, Індією та Китаєм.
Цей крок став відповіддю на критику з боку екологічних організацій. Вони стверджують, що масове виробництво пальмової олії призводить до знищення природних місць існування орангутангів, особливо в Малайзії та Індонезії.
ЄС, своєю чергою, минулого року ухвалив рішення поступово вилучити з виробництва товари, що спричиняють вирубку лісів, включаючи пальмову олію, до 2030 року.
Міністр Гані вважає, що цей новий дипломатичний підхід, який він порівнює з китайською “дипломатією панд”, допоможе покращити репутацію Малайзії як країни, що активно дбає про збереження дикої природи та стале ведення сільського господарства. Водночас країна прагне підкреслити свої зусилля щодо захисту лісів і екологічної стійкості.
На сайті Всесвітнього фонду природи (WWF) наголошується, що орангутанги перебувають під загрозою вимирання, і їхня чисельність може зменшитись до 47 000 до 2025 року, якщо не буде вжито відповідних заходів.
- Президент Ботсвани погрожує вислати 20 000 слонів до Німеччини через конфлікт щодо імпорту мисливських трофеїв. Цього року міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини порушило питання про можливість посилення обмежень на імпорт мисливських трофеїв через браконьєрство.
- Попит Китаю на традиційні ліки продовжує призводити до вбивства мільйонів віслюків щороку, повідомляють групи захисту тварин та ветеринарні експерти. Через рекордне зниження популяції цих тварин у Китаї — їх стали закуповувати в Африці, що має загрозу для тамтешніх громад.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.