Африканська країна пригрозила відправити в Німеччину 20 тисяч слонів

Джерело: The Guardian

Президент Ботсвани загрожує вислати 20 000 слонів до Німеччини через конфлікт щодо імпорту мисливських трофеїв. Цього року міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини порушило питання про можливість посилення обмежень на імпорт мисливських трофеїв через браконьєрство.

Проте заборона на імпорт мисливських трофеїв лише загострить ситуацію з бідністю у Ботсвані, заявив Мокгвітсі Масісі німецькій газеті Bild.

Африканський лідер підкреслював, що заходи щодо посилення обмежень призвели до значного збільшення чисельності слонів і полювання є необхідним інструментом для їх контролю. Ботсвана заборонила трофейне полювання у 2014 році, але скасовувала це обмеження у 2019 році під тиском місцевих громад. Тепер країна видає річні квоти на полювання.

Масісі зазначив у своїй заяві для німецької преси, що стада слонів завдають шкоди майну, знищують врожай і налягають на місцеве населення. Загалом у країні популяція слонів зросла приблизно до 130 000.

Він підкреслив: “Дуже легко сидіти в Берліні і мати свою думку про наші справи в Ботсвані. Ми платимо ціну за те, щоб зберегти цих тварин для світу”. Масісі наголосив на необхідності спільного співіснування з тваринами, як вони намагаються нам показати.

Ботсвана, де проживає найбільша популяція слонів у світі, вже запропонувала Анголі 8 000 слонів та Мозамбіку 500, намагаючись розв’язати проблему, яку Масісі назвав “перенаселенням”. У березні офіційні особи також загрожували відправити 10 000 слонів до Лондона.

“Ми хотіли б запропонувати такий подарунок Німеччині”, — сказав Масісі, додавши, що “не прийме ні як відповідь”.

Представник міністерства навколишнього середовища в Берліні заявив, що Ботсвана не висловила жодних занепокоєнь Німеччині з цього приводу. Міністерство продовжує переговори з африканськими країнами, на які поширюються правила імпорту, включаючи Ботсвану, додав він.

“У світлі тривожної втрати біологічного різноманіття ми несемо особливу відповідальність зробити все, щоб імпорт мисливських трофеїв був сталим і законним”, — сказала вона.

Мисливські трофеї африканських слонів уже підлягають дозволу на імпорт згідно з чинними правилами, додала вона. За її словами, обговорення в ЄС про посилення обмежень на імпорт спрямоване на розширення списку охоронюваних видів.

Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.