Вибрав наречену, коли їй було 6: в Гані 63-річний священник одружився з 12-річною дівчиною

Джерело: BBC News

В Гані впливовий традиційний священник у віці 63 років одружився з 12-річною дівчинкою, що викликало обурення серед жителів країни Західної Африки.

Фото: Arise News

Священник Нуумо Боркетей Лавех Цуру XXXIII вибрав її, коли дівчинці було всього шість років. В ганському титулі Pulse повідомили, що тепер очікується, що вона візьме участь у другій традиційній церемонії, зосередженій на очищенні.

“Вважається, що цей ритуал дає їй можливість виконувати передбачувані обов’язки дружини Ґборбу Вуломо, що включає народження дітей”, — йдеться в повідомлені.

Гість, який схвалив одруження пари, сказав, що шлюб відбувся завдяки давньому звичаю, згідно з яким священник одружується з незайманою. Він розповів, що в корінній громаді Нунгуа, до якої належать і дівчина, і священник, наразі немає незайманих дівчат старших дев’яти років.

Також повідомляють, що церемонія нібито була необхідною, щоб “жоден чоловік не заплямував її сексуально”.

Фото: Citinewsroom

Проте така пара викликала обурення й критики закликали владу розірвати шлюб і провести розслідування щодо священника.

На відео з церемонії шлюбу жінки, які розмовляли з нареченою, сказали дівчині одягнутися дражливо для свого чоловіка. Вони також радили їй бути готовою до виконання обов’язків дружини та використовувати парфуми, які вони їй подарували, щоб підвищити її сексуальну привабливість для чоловіка.

Критики зазначають, що ці слова підтверджують, що шлюб був не просто церемоніальним.

Лідери корінної громади Нунгуа сказав, що люди просто не розуміють їхніх звичаїв і традицій, а критика “походить з погляду невігластва”. Він додав, що дівчина розпочала обряд стати дружиною священника шість років тому, але процес не завадив її навчанню.

Очікується, що дівчина пройде другу церемонію, щоб нібито очистити її для нової ролі дружини первосвященника. Церемонія також підготує її до подружніх обов’язків, таких як народження дитини.

Закон Гани не дозволяє дитячі шлюби прикриваючись культурою чи традиціями. Проте органи влади поки що не відреагували на суперечливий шлюб.

Законодавчо встановлений мінімальний вік для одруження в Гані становить 18 років, і поширеність дитячих шлюбів зменшилася, але це продовжує відбуватися.

За даними всесвітньої неурядової організації Girls Not Brides, 19% дівчат у країні виходять заміж до 18 років, а 5% – до 15-річчя.

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.