Велика Британія висилає російського аташе з питань оборони, бо той є офіцером розвідки

Джерело: Reuters

Міністр внутрішніх справ Великої Британії Джеймс Клеверлі повідомив, що країна висилає російського аташе з питань оборони через те, що він є “незаявленим офіцером військової розвідки” РФ.

Він додав, що також позбавлять деяких об’єктів дипломатичного статусу та обмежать тривалість російських дипломатичних віз через “зловмисну діяльність” Росії.

Клеверлі наголосив, що Велика Британія вже є “надзвичайно складним середовищем для російських спецслужб”, але ці заходи будуть “лише посилювати нашу стійкість до російської загрози”.

“Ми виженемо російського аташе з питань оборони, який є незаявленим офіцером військової розвідки. Ми позбавимо статусу дипломатичних приміщень кілька пов’язаних з Росією об’єктів у Великій Британії… Ми вводимо нові обмеження на російські дипломатичні візи, включаючи обмеження тривалості перебування російських дипломатів у Великій Британії”, – сказав міністр.

Клеверлі припустив, що відповідь на крайні заходи Великої Британії спричинять “звинувачення в русофобії, теорії змови та істерію з боку російського уряду”.

“Наша відповідь буде рішучою і твердою. Наше послання Росії чітке: припиніть цю незаконну війну, виведіть свої війська з України, припиніть цю зловмисну ​​діяльність”, – додав він.

СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.

Російська армія вранці четверга, 14 листопада, атакувала Слов’янськ на Донеччині. Під обстріл потрапив екіпаж патрульних.

Жертви сексуального насильства в умовах війни отримали понад 300 виплат проміжних репарацій, про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова наглядової ради пілотного проєкту Катерина Левченко.

Народному депутату України Євгенію Шевченку оголосили про підозру у державній зраді, повідомляють українські правоохоронні органи. За даними Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора, зібрано докази, що вказують на можливу діяльність депутата на шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України.

У Росії жінку, яка публікувала в Інтернеті антивоєнні коментарі, у тому числі заклики до вбивства Володимира Путіна, засудили до восьми років колонії.