Верховна Рада ухвалила закон про боротьбу з «чорним» експортом зерна
Джерело: голова комітету Данило Гетманцев у Telegram
Верховна Рада України ухвалила два закони, спрямовані на боротьбу з “чорним” експортом зерна та неповерненням валютного виторгу, що є важливим кроком у регуляції аграрного сектору.
Законопроєкти №10168-2 та №10169-2 вносять зміни відповідно до Податкового та Митного кодексів України.
Закон, що змінює Податковий кодекс, надає Кабінету Міністрів право запроваджувати режим експортного забезпечення для окремих видів аграрної продукції. Відтепер експорт таких товарів забороняється компаніям, які не є платниками ПДВ, а також забороняється експортувати продукцію за цінами, які є нижчими за мінімально допустимі, встановлені Міністерством аграрної політики.
Що стосується змін у Митному кодексі, вони передбачають, що фактурна вартість визначеної аграрної продукції не може бути нижчою за мінімальну допустиму експортну ціну. Ці законодавчі зміни мають на меті зміцнення контролю за вивезенням аграрної продукції за кордон і запобігання фінансовим зловживанням у цій сфері.
- Рішенням народних депутатів у Верховній Раді з посади міністра аграрної політики та продовольства України звільнено Миколу Сольського. “За” проголосували 273 парламентарі.
- 9 травня народні обранці проголосували за звільнення Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
- Народні обранці на засіданні ВР 9 травня в цілому прийняли проєкт закону № 10379, який збільшує штрафи для військовозобов’язаних осіб, які ухиляються від мобілізації.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.