Другий півфінал «Євробачення-2024»: хто виступить і де дивитися

Джерело: “Суспільне культура”

Другий півфінал 68-го пісенного конкурсу “Євробачення 2024” року в Мальме, Швеція, де 16 учасників змагатимуться за вихід у фінал, транслюватиметься в прямому ефірі 9 травня о 22:00.

На стадіоні Malmö Arena 16 учасників другого півфіналу змагатимуться за право потрапити до списку фіналістів. Україна цієї ночі не голосує.

“Суспільне Мовлення” транслюватиме другий півфінал Євробачення-2024 наживо на всіх платформах – телебаченні, диджиталі та радіо.

За пів години до показу другого півфіналу, о 21:30, на телеканалі “Суспільне Культура” розпочнеться трансляція програми “Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення-2024”. Ведучими нового епізоду будуть Тімур Мірошниченко та співачка й музична продюсерка Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023 Світлана Тарабарова.

Гостями другого випуску стануть:

  • alyona alyona & Jerry Heil – представниці України на Євробаченні-2024;
  • Анна Тульєва – ведуча “Щоденників Євробачення” та влогів про пісенний конкурс на ютуб-каналі Євробачення Україна;
  • Герман Нєнов – режисер-постановник виступу Люксембургу на Євробаченні-2024;
  • креативний директор Євробачення-2023 від України та Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023;
  • Слава Дьомін – шоумен, блогер, радіо- й телеведучий.

Пряма трансляція другого півфіналу Євробачення-2024 розпочнеться на телеканалі “Суспільне Культура” о 22:00. Коментуватиме шоу також Тімур Мірошниченко.

Для забезпечення інклюзивності відеотрансляція буде супроводжуватись перекладом жестовою мовою.

Трансляція другого півфіналу пісенного конкурсу на хвилях Радіо Промінь розпочнеться о 22:00, а передшоу – о 21:30.

Також “Передшоу” та другий півфінал також можна буде дивитися на:

  • сайті “Суспільне Культура” та “Суспільне Євробачення”;
  • фейсбук-сторінках “Євробачення Україна”, “Суспільне Мовлення”, “Суспільне Культура”, “Перший” і !Радіо Промінь!;
  • ютуб-каналі “Євробачення Україна” о 21:30 дивіться “Передшоу”, а з 22:00 слухайте та спостерігайте за роботою Тімура Мірошниченка наживо з коментаторської студії.

За проходження у гранд-фінал пісенного конкурсу 9 травня змагатимуться учасники другого півфіналу:

  1. Мальта
  2. Албанія
  3. Греція
  4. Швейцарія
  5. Чехія
  6. Австрія
  7. Данія
  8. Вірменія
  9. Латвія
  10. Сан-Марино
  11. Грузія
  12. Бельгія
  13. Естонія
  14. Ізраїль
  15. Норвегія
  16. Нідерланди

Окрім 16 учасників, які боротимуться за вихід у фінал пісенного конкурсу, під час другого півфіналу глядачі також побачать повні виступи трьох країн “Великої п’ятірки”, які відразу проходять у фінал: Франції, Іспанії та Італії.

У другому півфіналі шоу продовжать вести телеведуча Петра Меде й акторка Малін Акерман.

Зірки Євробачення Єлена Папарізу, Сертаб Еренер і Шарлотта Переллі спробують залучити до співу весь світ через The World’s Biggest Sing-Along.

Також організатори анонсували музичний виступ Петри Меде під назвою “We Just Love Eurovision Too Much”.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.