ISW назвав стратегічну мету наступу росіян на Харківщині

Джерело: ISW

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.

Як йдеться у звіті, загарбники проводять відносно обмежені наступальні операції вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області і продовжують досягати тактично значущих успіхів на ймовірно менш захищених ділянках.

При цьому, повідомлена чисельність російських підрозділів, які беруть участь в обмежених операціях, а також угруповання російських військ, розгорнуте вздовж кордону на північному сході України, свідчить про те, що окупанти не проводять широкомасштабну операцію з оточення або захоплення міста Харкова в даний час.

За оцінками ISW, російські наступальні операції на півночі Харківської області, ймовірно, мають на меті відволікти українські сили з інших ділянок фронту, дозволивши ворогу просунутися до міста Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії.

Зазначається, що війська РФ підтримують темп своїх наступальних операцій вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Часового Яру та на захід від Авдіївки, і російське військове командування, ймовірно, сподівається, що операції на півночі Харківської області можуть змусити українське військове командування виділити сили і засоби для оборони на північ від Харкова, які в іншому випадку воно могло б спрямувати на оборону цих напрямків.

“Обмеженість російських наступальних операцій на півночі Харківської області свідчить про те, що відновлення американської допомоги у сфері безпеки не змінило розрахунків Путіна, або що він розпочав “харківську операцію” без переоцінки припущень щодо спроможностей України у світлі відновлення допомоги”, – йдеться в огляді.

Водночас загарбники переконані, що вони можуть здійснювати поступове повільне просування широкою смугою території на півночі і північному сході Харківської області протягом тривалого періоду часу, не досягаючи відносно швидких оперативно значущих успіхів, але таким чином, щоб поставити у невигідне становище будь-які майбутні українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.

“Вкрай важливо, щоб українські сили якнайшвидше зруйнували будь-які такі російські розрахунки за допомогою як обмежених, так і широкомасштабних контрнаступальних операцій, які звільнять окуповану Росією територію, як тільки дозволять умови”, – зауважили аналітики.

При цьому напрямки російських наступальних операцій в районі кордону дозволяють припустити, що Росія, можливо, намагається створити “буферну зону” для захисту міста Бєлгород, про що нещодавно заявляли російські та українські офіційні особи.

  Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму. 

Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…