«Хотів воювати ще з 17»: у петиції закликали надати звання Героя України Андрію Сергієнку

Джерело: Букви та сайт з петиціями

На сайті петицій закликають надати звання Героя України військовому Андрію Сергієнку, який народився у 2004 році. Командир 2го штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук сказав, що лише одиниці на цій війні, як Сергієнко, можуть показати такі результати.

У квітні 2024 року чоловік виконував бойові завдання у Тернах Донецької області. Під його командуванням група успішно утримувала зайняті позиції, та відбивала щодоби наступ росіян. Під час одного з артилерійських обстрілів він зазнав важкого поранення. Йому ампутували обидві ноги внаслідок влучання ворожої міни.

“На рахунку 2.0 під сотню знищених росіян саме у стрілецькому бою. Лише одиниці на цій війні можуть показати такий результат. Він хотів воювати ще з 17, але взяли ми його у підрозділ , як тільки виповнилося 18. Поранення зазнав під час штурмових дій. Група 2.0, якою він командував безпосередньо на місці вигрузилася з броні і потрапила під щільний обстріл противника. Результат — дві перебиті, а як наслідок — ампутовані ноги . Але 2.0 тримається і рветься у бій”, — сказав Кухарчук.

Андрій Сергієнко долучився до лав ЗСУ у квітні 2023 року. З травня того ж року він перебував в складі військової частини А4638, де обійняв посаду стрільця-снайпера в штурмовому батальйоні.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.