На найбільшій акції в історії Грузії протестувальники виконали український хіт про Путіна

Джерело: Visioner

Проєвропейська акція з вимогою відкликання закону про “іноагенти” у Тбілісі 11 травня, стала найбільшою демонстрацією у сучасній історії Грузії. Під час акції громадяни країни також виконували відому в Україні пісню про Путіна.

Згідно з підрахунками за допомогою платформи Mapchecking, на площі Європи в момент піка було 200,1 тисячі осіб. Завершальною частиною акції став концерт. Популярні виконавці виступали майже експромтом на невеликій сцені.

За підрахунками Visioner, досі наймасштабнішою акцією протестувальників проти закону про “іноагенти” була демонстрація увечері 28 квітня. Наступного дня “Грузинська мрія” зібрала на своїй контракції близько 100 тисяч осіб.

Під час акції протесту у Тбілісі, грузини заспівали український хіт про російського президента Володимира Путіна. На відео чутно, як натовп грузинів скандує: “Путін – ху*ло!”. Відео розмістила журналістка Анна Гварішвілі на Х, інформує НВ.

Учасники акції проти закону про “іноагентів” анонсували, що проведуть ніч біля парламенту Грузії напередодні початку розгляду спірної ініціативи в третьому остаточному читанні вранці 13 травня.

Зауважимо, 15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.

Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили  акцію протесту. Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.

Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.

Вулицями Тбілісі прокотилася низка акцій проти ухвалення законопроєкту. Зокрема 16 квітня під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь. Також вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.

Та вже 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.

Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією.

30 квітня законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” винесли на розгляд пленарної сесії парламенту Грузії у другому читанні, втім лідер парламентської більшості Мамука Мдинарадзе заявив, що його обговорення може тривати кілька днів.

Того ж вечора, 30 квітня, грузини знову вийшли на протести біля будівлі парламенту у Грузії. Під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ та водомет.

1 травня парламент Грузії проголосував законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” у другому читанні. Проєкт закону очікує на третє, остаточне читання.

Президентка країни Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти на документ вето, якщо його приймуть у третьому читанні.

Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.

Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.