Ведуча Юлія Тимошенко прокоментувала скандал з директоркою інституту гендерних досліджень

Джерело: Юлія Тимошенко/Instagram

Директорку Київського інституту гендерних досліджень Марфу Скорик розкритикували після заяв на адресу ведучої Ukraїner, яку Скорик назвала “красівулею з голосюлькою”. Ведуча Юлія Тимошенко прокоментувала конфлікт.

Youtube-канал Ukraїner опублікував інтерв’ю з Тарасом Чмутом, яке провела ведуча Юлія Тимошенко. Його оприлюднив у себе на сторінці у Facebook засновник Ukraїner Богдан Логвиненко.

Директорка Київського інституту гендерних досліджень у коментарях висловила сумніви щодо професійності ведучої.

“Для того, щоб працювати аналітиком, потрібно мати освіту. Інакше буде генеруватися оте все, що ми чуємо в цьому сповненому безсилля інтерв’ю. Окремо дістає красівуля зі своїми питаннячками, задані нєжним голосюлькою. Вона тут так до речі, як”, – написала Марфа Скорик.

Своєю чергою, Тимошенко відреагувала на скандал, зазначивши, що персональні образи на адресу Скорик та коментарі про її зовнішність – “це точно не про солідарність чи підтримку”.

“Ви можете скільки завгодно критикувати за непрофесійність, вимагати, щоб вона залишила посаду та вказувати на її відверту мізогінію, але прошу вас не віддзеркалювати ту ж саму мізогінію у відповідь. Більше за коментарі пані Марфи мене розчаровують лише ті, хто використовує цей кейс, щоб поставити під сумнів важливість гендерних політик, студій та досліджень як таких”, – обурилася вона.

Скриншот

У цьому контексті Тимошенко навела приклад власної історії на тему важливості гендерних студій для суспільства.

Зокрема, вона поділилася, що на четвертому курсі Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі обрала предмет під назвою “Economics of Gender”, хоч він і не був обов’язковим в програмі. Завдяки дисципліні, як зазначається, Тимошенко зрозуміла, як саме досліджується гендерний розрив в оплати праці, і дізналася, що жінки, які наважуються просити собі більшу зарплатню на початку кар’єри, статистично зменшують цей розрив для себе у майбутньому.

При цьому вона зізналася, що читаючи ці дослідження, пообіцяла собі попросити більшу зарплату на першій роботі, якою б вона не була.

“Пам’ятаю, як у мене тряслися руки, тривожно билося серце і закрадалвая купа думок про те, що я не варта більшого. Але я ці сумніви переборола саме своїми знаннями, повторюючи собі: “Не спирайся на свої страхи та емоції, спирайся на суху статистику”, – розповіла ведуча.

Попросивши на 10% більше, Тимошенко отримала 7%, які, як вона наголосила, могла б не отримати, якби не мала тих знань, які додали їй впевненості.

Скриншот

Скриншот

Тимошенко додала, що гендерні дослідження, студії та політики рівності потрібні для кожного з нас. Вони необхідні для забезпечення сталого розвитку демократичної країни, необхідні для розуміння, як ті чи інші рішення, організаційні структури, інновації тощо впливають на жінок, чоловіків та інші групи, а також на суспільство, економіку та державу в цілому.

“Якщо кейс з пані Марфою щось і показує, то це те, що гендерною політикою мають займатися професійні люди, чиї цінності не суперечать їх роботі, інакше ця тема ще більше буде знецінюватися та стигматизуватися”, – резюмувала ведуча.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.