В ЄС за три роки почастішали випадки насилля щодо представників ЛГБТК+

Джерело: Reuters

За даними опитування, представники ЛГБТК+ в Євросоюзі рідше зазнають дискримінації, однак зросла кількість випадків насилля у порівнянні з тим, що було три роки тому.

Відповідне онлайн-опитування провели органи ЄС з прав людини влітку 2023 року. Опублікували ж результати опитування 14 травня 2024 року. В опитуванні взяли участь понад 100 000 осіб, які ідентифікують себе представниками ЛГБТК+.

Результати опитування засвідчили незначні зміни у порівнянні з подібним опитуванням, проведеним три роки тому.

“Більше ЛГБТК+ осіб у Європі зараз відкрито говорять про те, ким вони є. Водночас вони частіше зазнають насильства, переслідувань і залякувань, ніж раніше”, – мовиться у повідомленні.

Дані, скориговані для порівняння між опитуваннями, показали, що частка респондентів у 27 країнах-членах ЄС, які сказали, що вони зазнали фізичного або сексуального нападу за п’ять років до опитування через те, що вони ЛГБТК+, зросла до 14% із 11% у попередньому опитуванні.

Найгіршими показники насильства щодо представників ЛГБТК+ є в Болгарії (18%) та Латвії (17%). Найчастіше насилля зазнають інтерсексуали і трансгендери.

Близько 36% опитаних повідомили, що відчували дискримінацію щонайменше в одній зі сфер свого життя (на роботі, навчанні, у медзакладах, під час контактів з державними службами, а також у магазинах, ресторанах, барах і нічних клубах) протягом року. У попередньому опитуванні цей показник сягав 42%.

Найбільше дискримінацію відчували представники ЛГБТК+ у Болгарії та на Кіпрі – 48% в обидвох країнах. Найчастіше дискримінацію відчувають інтерсексуали (61%) і трансгендери (54%). Це єдині категорії, де показник перевищував 50%.

Опитування також проводилось у країнах-кандидатах на членство у ЄС, таких як Албанія, Північна Македонія та Сербія.

21 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, котрий узяв участь у щорічній нараді українських послів.

Поні на ім’я Чубарек, який осліп через вибух російського дрона на Харківщині, не залишився наодинці з бідою – його підтримує шестимісячна поні Карамелла, яка стала йому справжніми “очима”.

На узбережжі Чорного моря зараз не до купання – вода там різко охолола. Це не примха погоди, а наслідок явища, яке називається апвелінг. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко.

Перестановка міністрів місцями – адже нових людей в уряді не з’явилось, майже в усіх спостерігачів викликала більше запитань, ніж дала відповідей. Передусім – навіщо це було робити, якщо фактично жодного оновлення не відбулось? Дехто припускає, що посадою прем’єра Володимир Зеленський “подякував” Юлії Свириденко за допомогу з накладенням санкцій на Петра Порошенка. Дехто – що керівник ОП Андрій Єрмак посилив свій вплив на ключові позиції в державі. Дехто – що владі просто потрібно було показати хоч удаване “оновлення облич” на тлі захмарної корупції та неефективного управління під час повномасштабної війни. Втім, є й ті, хто не запитує зайвого, вже за звичкою пояснюючи дії влади тим, що в країні війна і критика недоречна.

Щомісячна звітність для фізичних осіб-підприємців, запроваджена на 2025 рік, не дала жодного ефекту для податкових надходжень, але суттєво ускладнила життя підприємцям. Про це в етері телеканалу “Еспресо” заявила народна депутатка Галина Васильченко.