В ЄС за три роки почастішали випадки насилля щодо представників ЛГБТК+
Джерело: Reuters
За даними опитування, представники ЛГБТК+ в Євросоюзі рідше зазнають дискримінації, однак зросла кількість випадків насилля у порівнянні з тим, що було три роки тому.
Відповідне онлайн-опитування провели органи ЄС з прав людини влітку 2023 року. Опублікували ж результати опитування 14 травня 2024 року. В опитуванні взяли участь понад 100 000 осіб, які ідентифікують себе представниками ЛГБТК+.
Результати опитування засвідчили незначні зміни у порівнянні з подібним опитуванням, проведеним три роки тому.
“Більше ЛГБТК+ осіб у Європі зараз відкрито говорять про те, ким вони є. Водночас вони частіше зазнають насильства, переслідувань і залякувань, ніж раніше”, – мовиться у повідомленні.
Дані, скориговані для порівняння між опитуваннями, показали, що частка респондентів у 27 країнах-членах ЄС, які сказали, що вони зазнали фізичного або сексуального нападу за п’ять років до опитування через те, що вони ЛГБТК+, зросла до 14% із 11% у попередньому опитуванні.
Найгіршими показники насильства щодо представників ЛГБТК+ є в Болгарії (18%) та Латвії (17%). Найчастіше насилля зазнають інтерсексуали і трансгендери.
Близько 36% опитаних повідомили, що відчували дискримінацію щонайменше в одній зі сфер свого життя (на роботі, навчанні, у медзакладах, під час контактів з державними службами, а також у магазинах, ресторанах, барах і нічних клубах) протягом року. У попередньому опитуванні цей показник сягав 42%.
Найбільше дискримінацію відчували представники ЛГБТК+ у Болгарії та на Кіпрі – 48% в обидвох країнах. Найчастіше дискримінацію відчувають інтерсексуали (61%) і трансгендери (54%). Це єдині категорії, де показник перевищував 50%.
Опитування також проводилось у країнах-кандидатах на членство у ЄС, таких як Албанія, Північна Македонія та Сербія.
- В Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представники ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
- Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.
- За даними звіту правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” про соціальне, правове й політичне становище ЛГБТК+ людей у 2023 році, в Україні зростає позитивне ставлення до ЛГБТК+ спільноти.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Оперативно-тактичне угруповання “Харків” заперечило інформацію про те, що у Харківську область перекинули північнокорейських військових.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.