РФ знову запустила фейк про «українську брудну бомбу»: у ЦПД назвали мету

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

У Центрі протидії дезінформації розповіли, навіщо Росія знову запустила фейк про “українську брудну бомбу”.

Зокрема російська пропаганда укотре реанімувала тему “брудної бомби”, за допомогою якої Україна нібито готує провокації – це продовження кампанії ядерного шантажу РФ.

Цього разу трансляцією цього дезінформаційного меседжу займається один з обвинувачених у державній зраді українських політиків, який втік до РФ.

Очевидно, переживаючи кризу жанру, російські пропагандисти раз у раз повертаються до неправдивих заяв про “брудну бомбу”, вже неодноразово спростовані як українською стороною, так і міжнародними органами нагляду за ядерною безпекою.

У Центра протидії дезінформації зазначили, що РФ вдається до вже звичного пропагандистського методу – продукує фейки, щоб потім виправдати злочини, які їхня армія здійснює на території України.

“Подібні заяви сьогодні є також намаганням дискредитувати Україну в очах світової спільноти на тлі підготовки до саміту щодо Української формули миру та залякати союзників нашої держави”, – пояснили у ЦПД.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.