РФ знову запустила фейк про «українську брудну бомбу»: у ЦПД назвали мету

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

У Центрі протидії дезінформації розповіли, навіщо Росія знову запустила фейк про “українську брудну бомбу”.

Зокрема російська пропаганда укотре реанімувала тему “брудної бомби”, за допомогою якої Україна нібито готує провокації – це продовження кампанії ядерного шантажу РФ.

Цього разу трансляцією цього дезінформаційного меседжу займається один з обвинувачених у державній зраді українських політиків, який втік до РФ.

Очевидно, переживаючи кризу жанру, російські пропагандисти раз у раз повертаються до неправдивих заяв про “брудну бомбу”, вже неодноразово спростовані як українською стороною, так і міжнародними органами нагляду за ядерною безпекою.

У Центра протидії дезінформації зазначили, що РФ вдається до вже звичного пропагандистського методу – продукує фейки, щоб потім виправдати злочини, які їхня армія здійснює на території України.

“Подібні заяви сьогодні є також намаганням дискредитувати Україну в очах світової спільноти на тлі підготовки до саміту щодо Української формули миру та залякати союзників нашої держави”, – пояснили у ЦПД.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.