Погрози журналістам «Української правди»: прокуратура розпочала досудове розслідування

Джерело: Офіс генпрокурора

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за заявою журналістів видання “Українська правда” про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності.

Досудове розслідування проводиться за ч. 2 ст. 171 КК України – вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та ч. 1 ст. 345-1 КК України – погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку із здійсненням законної професійної діяльності.

Розслідування перебуває на контролі органів прокуратури.

Що передувало?

Видання “Українська правда” повідомило, що керівнику відділу розслідувань “УП” Михайлу Ткачу та іншим журналістам надійшли погрози через розслідування “Непридатні”.

10 травня Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком, з пропозицією “укласти мирову” за грошову винагороду.

“Не советую тянуть с ответом. Воевать я тоже умею”, – такими словами закінчується повідомлення.

Наступного дня, 11 травня, в акаунт Монобанку Ткача кілька разів намагались увійти сторонні особи. Пізніше він почав отримувати десятки дзвінків із невідомих номерів та SMS-коди для авторизації з банківських та кредитних установ.

13 травня мінімум десять співробітників “УП” отримали листи із погрозами:

“Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответа. С”.

Погрози надходили не лише на робочі електронні адреси журналістів, а й на особисті.

“Ми розцінюємо ці дії як спробу впливу та залякування як Михайла Ткача, так і інших співробітників “Української правди”. Редакція звертається до правоохоронних органів із заявою про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності і просить встановити особу відправника цих листів”, – заявили у виданні.

Нагадаємо, що у виданні “Українська правда” провели розслідування про українського блогера, IT-підприємця та мільйонера Олександра Слобоженка та його друзів щодо їхніх подорожей за кордон під час повномасштабного вторгнення.

У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.

Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп. 

Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.

Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.