Погрози журналістам «Української правди»: прокуратура розпочала досудове розслідування

Джерело: Офіс генпрокурора

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за заявою журналістів видання “Українська правда” про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності.

Досудове розслідування проводиться за ч. 2 ст. 171 КК України – вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та ч. 1 ст. 345-1 КК України – погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку із здійсненням законної професійної діяльності.

Розслідування перебуває на контролі органів прокуратури.

Що передувало?

Видання “Українська правда” повідомило, що керівнику відділу розслідувань “УП” Михайлу Ткачу та іншим журналістам надійшли погрози через розслідування “Непридатні”.

10 травня Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком, з пропозицією “укласти мирову” за грошову винагороду.

“Не советую тянуть с ответом. Воевать я тоже умею”, – такими словами закінчується повідомлення.

Наступного дня, 11 травня, в акаунт Монобанку Ткача кілька разів намагались увійти сторонні особи. Пізніше він почав отримувати десятки дзвінків із невідомих номерів та SMS-коди для авторизації з банківських та кредитних установ.

13 травня мінімум десять співробітників “УП” отримали листи із погрозами:

“Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответа. С”.

Погрози надходили не лише на робочі електронні адреси журналістів, а й на особисті.

“Ми розцінюємо ці дії як спробу впливу та залякування як Михайла Ткача, так і інших співробітників “Української правди”. Редакція звертається до правоохоронних органів із заявою про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності і просить встановити особу відправника цих листів”, – заявили у виданні.

Нагадаємо, що у виданні “Українська правда” провели розслідування про українського блогера, IT-підприємця та мільйонера Олександра Слобоженка та його друзів щодо їхніх подорожей за кордон під час повномасштабного вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.