Посол України: Польські поліціянти пояснили причину перевірки українського журналіста Ткача

Джерело: Василь Зварич у коментарі hromadske

27 лютого поблизу кордону з Білоруссю затримали українського журналіста Михайла Ткача разом з відеооператором Ярославом Бондаренком, котрі готували матеріал про транзит продукції між Польщею та РФ і РБ. Посол України у Польщі зауважив, що поліціянти одразу пояснили причину перевірки журналіста, зазначивши, що зреагували на повідомлення про осіб, котрі здійснювали зйомку у районі залізничних колій.

Посол України в Польщі Василь Зварич підтвердив, що українське дипломатичне представництво зверталося до поліції через інцидент.

Дізнавшись про подію, дипломати зв’язалися з місцевою поліцією. Окрім цього, генеральне консульство в Любліні надіслало до поліції офіційного листа.

Поліціянти пояснили, що отримали інформацію про “підозрілих” осіб, які здійснювали фото- і відеознімання в районі залізничної колії.

Правоохоронці пояснили дипломатам, що після минулих провокацій на залізниці з висипанням українського зерна та нищенням майна вони посилили контроль на залізничних шляхах, особливо у прикордонній зоні. На прикордонні з Білоруссю теж особлива безпекова ситуація через проблеми міграції з її території.

Зварич акцентував, що у розмові з дипломатами поліціянти поводилися ввічливо й одразу відреагувала на звернення консула. Після підтвердження, що затримані справді українські журналісти, їх відпустили.

Зауважимо, українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.