Посол України: Польські поліціянти пояснили причину перевірки українського журналіста Ткача

Джерело: Василь Зварич у коментарі hromadske

27 лютого поблизу кордону з Білоруссю затримали українського журналіста Михайла Ткача разом з відеооператором Ярославом Бондаренком, котрі готували матеріал про транзит продукції між Польщею та РФ і РБ. Посол України у Польщі зауважив, що поліціянти одразу пояснили причину перевірки журналіста, зазначивши, що зреагували на повідомлення про осіб, котрі здійснювали зйомку у районі залізничних колій.

Посол України в Польщі Василь Зварич підтвердив, що українське дипломатичне представництво зверталося до поліції через інцидент.

Дізнавшись про подію, дипломати зв’язалися з місцевою поліцією. Окрім цього, генеральне консульство в Любліні надіслало до поліції офіційного листа.

Поліціянти пояснили, що отримали інформацію про “підозрілих” осіб, які здійснювали фото- і відеознімання в районі залізничної колії.

Правоохоронці пояснили дипломатам, що після минулих провокацій на залізниці з висипанням українського зерна та нищенням майна вони посилили контроль на залізничних шляхах, особливо у прикордонній зоні. На прикордонні з Білоруссю теж особлива безпекова ситуація через проблеми міграції з її території.

Зварич акцентував, що у розмові з дипломатами поліціянти поводилися ввічливо й одразу відреагувала на звернення консула. Після підтвердження, що затримані справді українські журналісти, їх відпустили.

Зауважимо, українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.