Журналіста Ткача затримали на польсько-білоруському кордоні: знімав про торгівлю з РФ

Джерело: журналіст “Української правди” Михайло Ткач

Українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.

Ткач пояснив, що у той час, коли польські фермери блокують українсько-польський кордон, журналіст вирішив перевірити, що відбувається на польсько-білоруському.

Біля кордону Польщі із Білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати… Далі нас привезли у комендатуру. Близько десяти осіб почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи, – розповів журналіст.

Український журналіст повідомив, що готує матеріал про те, як Польща торгує з Росією через Білорусь, і як сільськогосподарська продукція прямує з Росії і Білорусі в Польщу.

За словами Ткача, представники польської спецслужби перелякалися. І почали запитувати, “хто ще про це знає, чи знають про це українські посадовці, український уряд”. Також розпитували, “хто джерела, як про це дізналися, скільки часу працюють над цією темою”. Окрім цього, українців розпитували, чи будуть вони розповідати публічно, що їх затримували.

У результаті журналіста та оператора утримували в комендатурі 4 години і лише потім відпустили. За цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв’язатися.

Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали видалено.

Наразі журналісти спілкуються з адвокатами.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.