Путін здійснить візит до Китаю, плануючи «поглибити стратегічне партнерство»
Джерело: Reuters
Глава Росії Володимир Путін 16 травня відвідає Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, які, як сподівається Кремль, поглиблять стратегічне партнерство між двома геополітичними суперниками Сполучених Штатів.
Китай і Росія оголосили про “безмежне” партнерство у лютому 2022 року, коли Путін здійснив візит до Пекіна за кілька днів до того, як відправив сотні тисяч російських солдатів в Україну, спровокувавши найбільше збройне протистояння в Європі з часів Другої світової війни.
Зауважується, ця поїздка стане для глави РФ першим закордонним візитом після переобрання на новий президентський термін.
Як повідомили у Кремлі, у межах візиту Путні та президент КНР Сі Цзіньпін “детально обговорять весь спектр питань всебічного партнерства і стратегічної співпраці, визначать ключові напрями подальшого розвитку російсько-китайського практичного співробітництва, детально обміняються думками щодо найактуальніших міжнародних та регіональних питань”.
Також зазначається, що за підсумками зустрічі Сі та Путін мають підписати спільну заяву.
Раніше Путін в інтерв’ю китайським ЗМІ повідомив, що підтримує мирний план КНР щодо припинення війни в Україні та наголосив, що Пекін повністю розуміє, “що стоїть за кризою”.
- Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідера Китаю Сі Цзіньпіна використати свій вплив на Росію на тлі російської ядерної загрози.
- Під час другого за сім місяців візиту до Пекіна президент Росії Володимир Путін зустрівся зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Ця зустріч відбулася в той момент, коли відносини Росії з Заходом – під тиском через воєнні дії в Україні та пов’язані з цим санкції.
- США попередили союзників, що Китай посилив свою підтримку Росії включно з наданням даних геопросторової розвідки, щоб допомогти Москві у війні проти України.
- 25 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай повинен припинити підтримувати війну Росії проти Україн, попередивши Пекін у надзвичайно різких висловлюваннях.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.