Замах на Фіцо: загрози життю словацького прем’єра немає

Джерело: BBC

За останніми даними, життя прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, у якого кілька разів вистрелили 15 травня, більше не під загрозою

Цю інформацію у коментарі BBC повідомив віцепрем’єр-міністр країни Томас Тараба. За його словами, операція, проведена Фіцо, пройшла успішно і “я думаю, що врешті решт, він виживе”.

Раніше глава міноборони Словаччини заявляв, що Фіцо “береться за життя” після важкого поранення внаслідок стрілянини у містечку Гандлова.

Після стрілянини Фіцо терміново госпіталізували і кілька годин його оперували. Відтоді нічого про стан прем’єра не повідомлялось, але Тараба, у коментарі ЗМІ наголосив, що зараз життю Фіцо нічого не загрожує.

Він також розповів, що у Роберта Фіцо вистрелили з дуже близької відстані. Одна куля пройшла через живіт, а інша поцілила у суглоб.

Попередньо, нападником може бути 71-річний словацький письменник та активіст. Його затримали на місці злочину.

На відео, розповсюджених у соцмережах, затриманий каже, що не згоден з політикою влади Словаччини та її ставленням до державних ЗМІ.

Напад на Фіцо стався вдень 15 травня, коли у парламенті почались обговорення пропозиції уряду про ліквідацію суспільного мовника Словаччини RTVS.

Останніми тижнями словаки протестували проти цієї пропозиції уряду. Нові протести були заплановані на 15 травня, однак після нападу на Фіцо їх скасували.

У коментарі BBC Тараба заявив, що до нападу на прем’єра призвели “брехливі наративи” опозиції Словаччини.

“Наш прем’єр-міністр кілька разів згадував у минулому, що боїться, що це станеться”, – сказав Тараба.

Очільник МВС Словаччини також звинуватив ЗМІ у тому, що відбувся напад на Фіцо.

“Багато з вас були тими, хто сіяв цю ненависть”, – сказав він.

Міністр додав, що вважає стрілянину “спробою політичного мотивованого вбивства”.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.