У Великій Британії вирішили достроково звільнити деяких засуджених

Джерело: Reuters

Уряд Великої Британії ухвалив рішення про дострокове звільнення деяких ув’язнених з метою запобігання переповненості в’язниць. Цей захід викликаний значним зростанням кількості ув’язнених в Англії та Уельсі, що подвоїлася за останні 30 років.є

Причиною цьому є більш жорстке законодавство щодо насильницьких злочинів і злочинів, пов’язаних із наркотиками.

Прессекретар прем’єр-міністра Ріші Сунака повідомив, що дострокове звільнення буде застосовуватися лише до тих ув’язнених, які вже відбули значну частину свого покарання. Вони перебуватимуть під суворим наглядом, включаючи електронні мітки.

Ув’язнені, засуджені за тероризм, сексуальні злочини або серйозні насильницькі злочини, не підлягатимуть достроковому звільненню. Керівники в’язниць також матимуть повноваження блокувати звільнення окремих осіб, якщо вважатимуть це за необхідне.

Міністерство юстиції ініціювало заходи, що передбачають повернення затриманих обвинувачених, яким було відмовлено під заставу, до поліцейського ув’язнення замість розміщення у в’язницях, якщо там немає вільних місць. Це дозволить зменшити навантаження на тюремну систему та забезпечити безпечне переміщення ув’язнених між судами та місцями позбавлення волі.

Лідер опозиційної Лейбористської партії Кейр Стармер звинуватив уряд у видачі злочинцям карток “виходу з в’язниці” та запитав, чи будуть звільнятися достроково засуджені за домашнє насильство. У відповідь на це уряд заявив, що такі заходи є тимчасовими та спрямовані на зменшення короткочасного тиску на в’язничну систему.

За офіційними даними, минулого літа кількість ув’язнених в Англії та Уельсі досягла рекордного рівня – 88 225 осіб, що на 8% більше, ніж роком раніше. Більшість в’язниць переповнені, тобто в них утримується більше ув’язнених, ніж передбачено стандартами. Голова Ради адвокатів Сем Тауненд заявив, що ситуація потребує серйозного підходу з боку уряду, включаючи інвестиції у в’язничну систему, суди та інші елементи кримінального правосуддя.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.