Apple видалила з китайського App Store додатки Telegram та WhatsApp на вимогу Пекіна
Джерело: Bloomberg
Компанія Apple видалила з китайського магазину App Store застосунки компанії Meta та месенджер Telegram. Це сталося на вимогу китайського уряду.
Зокрема з App Store зникли додатки WhatsApp, Threads, Telegram, а також Signal.
Компанія Apple поінформувала, що адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити ці платформи з “міркувань національної безпеки”.
Як розповіли в агенції, в КНР протягом багатьох років забороняли використання іноземних платформ обміну повідомленнями та соціальних мереж, таких як WhatsApp.
На думку журналістів, це допомогло таким додаткам, як WeChat від Tencent домінувати всередині країни, хоча китайські користувачі, як і раніше, можуть використовувати віртуальні приватні мережі для перегляду іноземних ЗМІ.
Співзасновник та головний виконавчий директор компанії AppInChina Річ Бішоп зазначив, що китайські споживачі здебільшого обмежені лише китайськими додатками з невеликою кількістю міжнародних.
“Це досить велика зміна, тому у певному сенсі вона ще більше відріже китайських громадян від решти світу”, – вважає Бішоп.
Цікаво, що дії китайського уряду проти американської кампанії відбуваються в той момент, коли уряд США вживає заходів щодо заборони соцмережі відеододатку від пекінської компанії ByteDance Ltd – TikTok.
Американські політики також посилалися на проблеми національної безпеки, намагаючись змусити компанію продати TikTok “не китайському власнику”, інакше їй загрожує заборона працювати на ринку США.
- У вівторок, 7 травня, TikTok подав судовий позов, покликаний заблокувати закон США, який може призвести до загальнонаціональної заборони додатка.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.